علت ارور H95 در مایکروویو بوش

علت ارور H95 در مایکروفر بوش

ارور H95 در ماکروویو بوش، جز ارور های پر تکرار می باشد که ممکن است بنا به دلایل بسیار ساده ای مثل نبستن کامل درب دستگاه یا مشکلات فنی، بر روی صفحه نمایشگر دستگاه شما ظاهر شود. ما به عنوان مرکز تعمیر لوازم خانگی بوش در این مقاله قصد داریم تا به طور مفصل به بررسی ارور H95 در ماکروویو بوش بپردازیم.

مفهوم ارور H95 در مایکروویو بوش

ارور H95 در ماکروفر بوش ممکن است که به علت سهل انگاری افراد در استفاده از دستگاه و یا به علت ایرادات فنی دستگاه نمایش داده شود. به طور کلی مفهوم ارور H95 در مایکروویو بوش به معنای وجود مشکلی در بسته شدن درب دستگاه می باشد. در واقع در بروز این ارور باید قطعاتی که هنگام بسته شدن درب دستگاه دخیل هستند، بررسی شوند.

نشانه های ارور H95 در ماکروویو بوش

وقتی این ارور بر روی صفحه نمایشگر دستگاه نمایش داده می شود، دستگاه بعد از چند ثانیه بعد از شروع به کار، متوقف و خاموش می شود و یا این که این ارور، حدود 2 ثانیه پس از روشن کردن دستگاه نمایش داده می شود. یعنی شما دستگاه را روشن می کنید و بعد از 2 ثانیه این ارور ظاهر می شود و دستگاه متوف می شود.

علل بروز ارور H95 در مایکروفر بوش

  • بسته نشدن صحیح درب
  • شکستگی لولای درب
  • شکستگی قلاب
  • خرابی میکرو سوئیچ درب
  • خرابی برد اینورتر
  • خرابی برد کنترل

بسته نشدن صحیح درب

این ارور می تواند به خاطر یک سهل انگاری در بسته شدن درب دستگاه ایجاد شده باشد. یعنی درب را به خوبی بسته نشده باشد. یا ممکن است که ظروف بزرگ موجود در داخل ماکروویو، باعث شوند که درب دستگاه به خوبی بسته نشود. بنابراین با یک بار باز و بسته کردن درب دستگاه احتمالا مشکل رفع گردد. بنابراین بهتر است که هنگام بستن درب، با دست یک فشار به درب وارد کنید تا درب محکم بسته شود. توجه داشته باشید که درب هنگام بسته شدن، یک صدای تیک مانند دارد و این صدا به شما می فهماند که درب به درستی قفل شده است. اگر این صدا را نشنیدید، احتمالا درب کاملا بسته نشده و باید کمی بیشتر آن را فشار دهید.

شکستگی لولای درب

همچنین باید توجه داشته باشید که درب به خاطر خرابی لولا یا شکستگی لولا دچار مشکل نشده باشد. لولای درب ماکروویو بوش، مانند لولای درب منزل، قسمتی است که درب دستگاه روی آن سوار شده است. اگر این قسمت خراب شود، درب نمی تواند به خوبی بسته شود. این بخش ممکن است که بر اثر فرسودگی، زنگ زدگی یا ضربه، آسیب ببیند و درب دستگاه از مسیر خود خارج شود و به عبارتی درب دستگاه بیوفتد، در این صورت باید لولا بررسی شود.

شکستگی قلاب

قلاب قطعه ای است که در هنگام بسته شدن درب، داخل میکروسوئیچ گیر می کند. قلاب ممکن است که به علت وارد شدن ضربه، بشکند و یا به علت استهلاک، فرسوده شود که در نتیجه درب نمی تواند به خوبی بسته شود، در این صورت باید قلاب تعویض شود تا امکان بسته شدن درب فراهم شود.

خرابی میکرو سوئیچ درب

گاهی ممکن است که درب دستگاه به خوبی بسته شده باشد، اما این ارور ظاهر شود، در این صورت احتمال دارد که میکرو سوئیچ درب یا همان قفل درب، دچار مشکل شده باشد. میکروسوئیچ ممکن است بر اثر استهکاک با مروز زمان یا بر اثر دوده گرفتن روی محل اتصال، باعث شود که اتصال به خوبی برقرار نشود و در نتیجه نتواند به خوبی عمل کند. اگر میکروسوئیچ درب خراب باشد، درب به درستی قفل نمی شود و برد متوجه این مشکل می شود و فکر می کند که درب باز است و دستگاه روشن نمی شود و یا این که دستگاه روشن می شود و بعد از 5 ثانیه خاموش می شود. در این صورت باید میکروسویچ درب درب بررسی شود.

خرابی برد اینورتر

همچنین اگر برد اینورتر دستگاه خراب باشد، به اشتباه این ارور را نمایش می دهد، یعنی مشکلی در برنامه ی دستگاه وجود دارد. در واقع سایر قطعات سالم هستند و ایراد اصلی در برد اینورتر وجود دارد. در نتیجه باید برد اینورتر دستگاه توسط یک بردکار متخصص به دقت بررسی شود و در صورت خرابی باید تعمیرات لازم انجام شود. توجه داشته باشید که این برد در نزدیکی مگنترون است. این برد در ماکروویو های جدیدتر وجود دارد و ماکروویو های قدیمی بوش، فاقد این برد می باشند. بررسی این برد بسیار پیچیده می باشد. همچنین جهت رفع این ارور، در برخی موارد لازم است که دستگاه ریست شود. توجه داشته باشید که به برد اینورتر، برد مگنترون نیز گفته می شود. لازم به ذکر است که برد اینورتر فقط در برخی مدل های ماکروویو بوش و پاناسونیک وجود دارند.

خرابی برد کنترل

برد کنترل در واقع همان برد اصلی دستگاه می باشد و تمامی مراحل در دستگاه توسط این برد کنترل و مدیریت می شوند. در اصل برد کنترل، مغز دستگاه می باشد. اگر برد کنترل یا همان برد اصلی خراب باشد، به اشتباه فکر می کند که درب دستگاه باز است و در نتیجه ارور h95 در ماکروفر بوش نمایش داده می شود. در این صورت باید برد دستگاه توسط افراد متخصص در زمینه تعمیر مایکروویو بوش بررسی و تعمیر گردد و یا در صورت لزوم باید این قطعه تعویض گردد.

نحوه ی رفع ارور H95 در ماکروویو بوش

 

نحوه ی رفع ارور H95 در ماکروفر بوش

جهت رفع ارور H95 در ماکروفر بوش، باید درب دستگاه را یک بار باز کنید و دوباره ببندید، تا ارور رفع شود. اگر ارور پا برجا بود، یعنی مشکل فنی می باشد و باید بررسی های بیشتری انجام شود. یعنی باید قفل درب یا همان میکروسوئیچ درب، وضعیت لولای درب و قلاب و نهایتا برد های دستگاه بررسی شوند.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور H95 در ماکروویو بوش با شما عزیزان صحبت کردیم و گفتیم که این ارور به معنای بسته نشدن درب دستگاه می باشد و باید مواردی که با بسته شدن و قفل شدن درب دستگاه در ارتباط هستند بررسی شوند تا ایراد اصلی پیدا شود. همچنین پس از یافتن منشاء مشکل، در صورت خرابی قطعه ی مد نظر، باید تعویض قطعه انجام شود.

نکات تکمیلی

توجه داشته باشید که این ارور در اغلب موارد نیاز به بررسی و تعمیر دستگاه، توسط تکنسین متخصص دارد، بنابراین توصیه می کنیم که در صورت عدم داشتن تخصص و مهارت کافی، در زمینه تعمیرات ماکروفر بوش، از تعمیر دستگاه جدا خودداری کنید، زیرا تعمیرات اشتباه می تواند خسارت جدی و جبران ناپذیری را به دستگاه شما وارد کند و همچنین تعمیرات ماکروویو، به علت خطر برق گرفتگی، می تواند بسیار خطرناک باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش