علت خرابی ترانس ماکروفر بوش

علت خرابی ترانس ماکروفر بوش

خرابی ترانس ماکروفر بوش

امروزه تقریبا در هر خانه ای از مایکروفر استفاده می شود اما در هر صورت، بدون در نظر گرفتن کیفیت دستگاه، نقص هایی در دستگاه ایجاد می شود. یکی از رایج ترین خرابی ها زمانی است که ترانس مایکروویو زیاد گرم می شود. در صورت بروز این نقص در دستگاه صداهای غیر معمول شنیده می شود. ترانس گرم می شود و در مایکروویو دود دیده می شود، که از آن می توانید بوی تند سوختن را استشمام کنید. مایکروفر کار می کند، اما غذا گرم نمی شود. در این مقاله از تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آرینا سرویس قصد داریم به خرابی ترانس ماکروفر بوش بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

چه علائمی نشان می دهد که ترانس مایکروویو مشکل دارد؟

اگر اجاق گاز شروع به کار کرد و به طور کلی متوقف شد، اولین چیزی که باید بررسی کنید این جزء خاص است. اگر به موارد زیر توجه داشته باشید، می توانید خرابی تجهیزات را در مراحل اولیه تشخیص دهید:

  • عملکرد پر سر و صدا دستگاه

 اگر زیاد باشد و هنگام گرم کردن غذا صدای ساییدن یا کوبیدن به گوش شما برسد، احتمال غیرقابل استفاده شدن ترانس مایکروویو  است.

  • کاهش سرعت گرم کردن غذا

 سرعت گرم کردن غذا اگر گرم شدن غذا بیش از حد معمول طول می کشد یا بعد از مدت طولانی گرم شدن سرد می ماند، زمان را تلف نکنید و با متخصص تماس بگیرید.

  • ظهور بوهای خارجی

 در حین کار، نباید بوی سوختگی وجود داشته باشد، زیرا وجود آن نشان می دهد که ترانس مایکروویو نیاز به تعویض یا تعمیر دارد.

اگر در حین کار با تجهیزات حداقل یکی از علائم بالا ظاهر شد، تا زمانی که مشکلات برطرف نشود، نباید از دستگاه استفاده کرد. روشن کردن اجاق گاز شکسته می تواند مشکلات جدی تری ایجاد کند.

علل خرابی ترانس ماکروفر بوش

علل خرابی ترانس ماکروفر بوش

اجاق مایکروویو برای گرم کردن یا پخت سریع غذا طراحی شده است. یکی از اجزای مهم آن ترانسفورماتور مایکروویو است. چنین بخشی یک حلقه کلیدی در زنجیره است که تشعشعات تجهیزات را تولید می کند. وقتی از کار بیفتد، دستگاه نمی تواند کار خود را به طور کامل انجام دهد و غیر قابل استفاده می شود. خرابی ترانس ماکروفر بوش ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد.

  • بسته شدن interturn

  اگر ترانس در مایکروویو بسیار داغ شود، اغلب دلیل این امر اتصال کوتاه به دلیل گرمای بیش از حد است. این را می توان به صورت بصری با اثری از رسوبات کربن روی سیم پیچ ترانسفورماتور تعیین کرد.

  • کنتاکت سوخته روی کانکتور

 در نتیجه چین خوردگی تماس ضعیف، چنین نقصی ممکن است رخ دهد.

  • شکستگی در محل اتصال چسب با سیم پیچ

چنین نقصی بسیار نادر است و به دلیل نقص ساخت رخ می دهد و بنابراین با گارانتی سازنده برطرف می شود.

تست ترانس مارکروفر بوش

تست ترانس ماکروفر بوش توسط یک تستر انجام می شود و در آن سیم پیچ ها از نظر آسیب دیدگی بررسی می شوند. برای این منظور مولی متر را در حدود مورد نیاز تنظیم کرده و مقاومت تمام سیم پیچ ها اولیه و دو سیم پیچ ثانویه تعیین می شود. در صورتی که تستر عددی خارج از محدوده مشخص باشد یعنی ترانس خراب است.

اگر مقدار مقاومت خارج از محدوده های مشخص شده باشد، احتمالا یک اتصال کوتاه بین رخ داده است.هنگام اندازه گیری، باید خطای خود مولتی متر را در نظر گرفت. می توان آن را با اتصال کوتاه پروب ها در محدوده تعیین شده تعیین کرد. مقدار حاصل خطا است.

می توانید خودتان یک بررسی ایمن انجام دهید یا از یک متخصص از خدمات دعوت کنید. برای زنگ زدن سیم پیچ ها، کاربر فقط باید اصول اولیه مهندسی برق را بداند و مهارت کار با یک تستر را داشته باشد.

ترانس را با دستان خالی چک نکنید!

اگر اندازه گیری انجام شده است، اندازه گیری های به دست آمده طبیعی است، اما اجاق گاز هنوز کار نمی کند، لازم است تعدادی از ویژگی ها را بررسی کنید. اندازه گیری ولتاژ خروجی در سیم پیچ های ثانویه یک کار نسبتا خطرناک است و بهتر است که توسط شما انجام نشود. این روش به تجهیزاتی نیاز دارد که بتواند ولتاژ AC بیشتر از 2 کیلو ولت را اندازه گیری کند.اگر به دانش خود اطمینان ندارید، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید.

تعمیر ترانس مایکروویو بوش

پس از عیب یابی و تست ترانس ماکروفر  بوش اگر تایید شد که علت خرابی ترانس مارکروفر بوش است می بایست اقدامات مرتبط با تعمیر آن را انجام دهید. ترانس قابل تعمیر نیست در صورت خرابی بهتر است که آن را تعویض کنید. تعویض ترانس ماکروفر بوش را بهتر است به تعمیرکار ماهر لوازم خانگی بوش بسپارید زیرا این افراد به بهترین قطعه از این دستگاه دسترسی داشته و خدمات تعمیر آن را انجام می دهند.

تعمیر ترانس مایکروفر در منزل

تعمیر ترانس مایکروفر در منزل

اول از همه، باید بدانید که این نوع تعمیرات به هیچ وجه نباید به تنهایی در خانه انجام شود. البته، این رویکرد از نظر تئوری می تواند به صرفه جویی در هزینه کمک کند، با این حال، در صورت یک اشتباه علاوه بر خطر جانی، ممکن است موجب است به ماکروفر بیشتر آسیب برساند. بنابراین، در صورت مشکوک شدن به خرابی ترانس مایکروفر بوش بهتر است با یک تعمیرگاه تخصصی بوش تماس بگیرید. ما می توانیم خدمات خود را برای تعمیر مایکروفر بوش ارائه دهیم. در مجموعه ما کیفیت بالای تعمیرات ماکروفر بوش تضمین می شود. طول زمان تعمیر به نوع تعمیر انجام شده بستگی دارد. در این مجموعه از قطعات اصلی دستگاه برای تعویض و جایگزینی استفاده می شود.

نکات مورد توجه در صورت خرابی ترانس ماکروفر بوش

در صورت خرابی ترانس ماکروفر بوش لازم است به نکات زیر توجه شود:

مطمئن باشید که دستگاه از برق کشیده است. زیرا تعمیر ترانس مایکروفر بوش ممکن است با برق گرفتگی همراه باشید. پس از آن رشته ها، فیوز حرارتی و سایر اتصالات به ترانس را جدا کنید. از سلامت سیم ها و اتصالات ترانس ماکروفر اطمینان کسب کنید. در صورتی که اطمینان کامل از خرابی ترانس ماکروفر بوش کسب کردید اقدام به تعویض یا تعمیر آن کنید.

برای تعمیر ترانس ماکروفر بوش چرا باید با تعمیرکار تماس بگیرید؟

تماس با مجموعه آرینا سرویس می توانید انواع خدمات مرتبط با نصب، تعویض و تعمیر لوازم خانگی بوش را دریافت کنید. تکنسین های این مجموعه دارای 5 سال سابقه کار هستند و با انواع لوازم خانگی این برند را سرویس می کنند.

قیمت تعمیر ترانس مایکرووفر بوش بسیار مناسب است. قطعات یدکی ماکروفر بوش از انبار مرکز خدمات با قیمت عمده عرضه می شود و تعمیرات و قطعات تا 1 سال تضمین می شود.همچنین در این مرکز در صورت خرابی تشخیص و ویزیت متخصص به صورت رایگان انجام می شود. مشتریان فقط هزینه کار مهندس و قطعات نصب شده را پرداخت می کنند. امکان سرویس دهی در کلیه نقاط تهران را داریم و شما می توانید هر ساعت شبانه روز و تمام ایام هفته حتی روزهای تعطیل با ما تماس بگیرید. برای انجام این کار، یک پیام آنلاین بگذارید یا با پشتیبانی از طریق راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما معرفی شده است ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278