آموزش تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش

آموزش تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش

تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش

اگر مایکروویو شما جرقه زد، وحشت نکنید و فورا با یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر بوش تماس بگیرید. دلیل این امر ممکن است این باشد که به تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش نیاز داشته باشد. مگنترون وسیله ای است که فرکانس لازم برای کارکرد لامپ را تولید می کند. به لطف مگنترون، اجاق مایکروویو غذا را گرم می کند. اگر مگنترون در اجاق مایکروویو خراب شود، این نشان می دهد که دستگاه کار نمی کند یا به خوبی کار نمی کند. راه های مختلفی وجود دارد که می توانید این مشکل را برطرف کنید. در صورتی که در تهران هستید و با این مشکل روبه رو شدید می توانید تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش را به ما بسپارید. ما به عنوان تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آرینا سرویس این مشکل را برای شما با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حل می کنیم.

لامپ مگنترون در ماکروفر بوش

مگنترون یکی از مهم ترین قطعات در همه انواع ماکروفر است و وظیفه تولید گرما در این دستگاه کاربردی را بر عهده دارد. لامپ مگنترون انرژی الکترونیکی دریافتی را به تشعشعات مایکروویو تبدیل می کند. در واقع این لامپ از طریق یک اتصال دهنده که شامل خازن و رشته های القایی است در این دستگاه گرما تولید می کند. در صورتی که لامپ مگنترون در ماکرووفر بوش شکسته شود و به هر دلیلی کار نکند، دستگاه غیر قابل استفاده می شود. در این زمان لازم است اقدامات لازم برای تعمیر مگنترون در ماکرووفر بوش انجام شود.

از کجا متوجه بشویم مگنترون خراب است؟

همانطور که پیش از این بیان شد وظیفه لامپ مگنترون ایجاد گرما است بنابراین در صورتی که غذا گرم نشود و یا اینکه این فرآیند با مشکلی روبه رو باشد احتمالا مشکل از مگنترون است. در صورتی که مگنترون خراب باشد می توانید با جزئیات بهتری بررسی کنید. برای مثال اگر لامپ شکسته باشد مناطق ذوب شده و سوخته روی دیواره های داخلی آن مشاهده می شود که حاکی از شکستگی مگنترون می باشد. همچنین اگر صدایی از داخل فر احساس می کنید ممکن است از مگنترون باشد. اگر آشنایی لازم با قطعات این دستگاه کاربردی ندارید اصلا به فکر تعمیر لامپ مگنترون ماکروویو بوش نباشید و تعویض آن را به تعمیرکار ماهر بسپارید. زیرا این قطعه در صورتی که خراب باشد بهتر است به کمک تعمیرکار ماهر لوازم خانگی بوش تعمیر شود.

تست مگنترون در ماکرووفر بوش

اگر مشکوک به خرابی مگنترون در ماکرووفر بوش هستید می توان براحتی سلامت ان را تست کرد. برای این کار لازم است پوشش محافظ را بردارید و مقاومت در کنتاکت های مگنترون را اندازه گیری کنید . با استفاده از اهم متر این تست انجام می شود:

 • اتصالات را از لامپ مگنترون بوش جدا کنید.
 • اهم سنج را به صورتی که در بالاتر مقدار ممکن قرار دارد بر روی یک ترمینال لامپ مگنترون قرار دهید.
 • اهم را اندازه بگیرید. در صورتی که لامپ مگنترون سالم باشد عددی که بر روی اهم سنج نشان داده می شود کمتر از یک خواهد بود.

خرابی مگنترون در ماکرووفر بوش را باید به تعمیرکار بسپارید.  اگر در تهران سکونت دارید می توانید براحتی مگنترون ماکرووفر را برای ما بفرستید و یا اینکه تکنسین تعمیرات ماکرووفر بوش در تهران به محل حاضر و عیب یابی می کند. در صورتی که امکان تعمیر ماکروویو در منزل وجود داشته باشد این کار را انجام  داده و اگر به زمان و تجهیزات بیشتری نیاز دارد به تعمیرگاه تخصصی بوش در تهران انتقال و مشکل آن را برطرف می کنیم.

علل خرابی مگنترون

علل خرابی مگنترون

برای تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش باید ابتدا عیب یابی انجام شود و بدانید که علت خرابی آن از چیست؟ به طور کلی پنج دلیل اصلی برای خرابی مگنترون مایکرووفر بوش قابل پیش بینی است.

 • نازل اشعه مگنترون خراب است.

یک لوله مسی در قسمت بالای مگنترون وجود دارد که با وجود حرارت بسیار زیاد ذوب می شود یا می سوزد. در این مواقع باید لامپ مگنترون را تعویض کنید.

 • مشکل از آهنربای لامپ مگنترون است.

یک قطعه آهنربایی در داخل لامپ مگنترون وجود دارد. در صورتی که بیش از حد داغ شود ممکن است بشکند. در صورت خرابی قطعه آهنربایی عملکرد لامپ مگنترون مختل می شود. در صورتی که اهنربای داخل لامپ مگنترون بشکند راه حلی جز تعویض لامپ مایکروویوو مگنترون وجود نداردو

 • ترمینال خراب است

مانند همه لوازم الکتریکی در ماکرووفر ترمینال وجود دارد. در صورتی که این قطعه آسیب ببیند مگنترون را تحت تاثیر قرار داده و به مرور زمان باعث سوختن آن می شود

 • آنتن سر لامپ مگنتران خراب است.

ممکن است آنتن یا کلاهک لامپ مگنتران به دلیل ورود انرژی زیاد آسیب ببیند  و علت خرابی لامپ مگنترون ماکروفر بوش باشد. در این مواقع تعمیر لامپ مگنترون مایکروفر بوش با تعویض آنتن سر لامپ مگنترون امکان پذیر است.

 • مشکل از اتصالات است

مانند هر لوازم برقی ممکن است در سیم کشی و اتصالات مشکل وجود داشته باشد و دلیل خرابی لامپ مگنترون ماکروفر بوش باشد. در صورتی که در هر یک از اتصالات مشکل وجود داشته باشد باعث قطع جریان مدار و از کار افتادن لامپ مگنترون ی شود.

آیا مگنترون ماکروفر بوش تعمیر می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که باید بررسی شود که دلیل خرابی مگنترون از چیست؟ به طور کلی در صورتی که این قطعه کاربردی خراب شود تعمیر می شود. برای تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش ابتدا اتصالات مربوط به لامپ مگنترون جدا می شود. سپس با اهم سنج سلامت آن بررسی می شود. در صورتی که عددی که توسط اهم سنج نشان می دهد در محدوده سلامت نباشد به طور دقیق تر بررسی می شود که علت خرابی مگنترون مایکروویو بوش از چیست؟ اطراف مگنترون و اجزای آن را بررسی کنید که دچار خرابی یا زنگ زدگی نشده باشد. همچنین به سیم کشی های پشت ترانس ولتاژ مگنترون دست نزنید. فیوز حرارتی و سایر متعلقات آن را از این قطعه جدا کنید. اگر مشکل از سیم کشی نبود باید قطعه را تعویض کنید. در اکثر اوقات با تعویض آنتن سر لامپ مگنترون مشکل آن رفع می گردد.

نکات مورد توجه در تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش

در تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش لازم است به نکات زیر توجه شود:

 • دستگاه را از برق بکشید. به ولتاژ دستگاه دست نزنید زیرا احتمال برق گرفتگی را افزایش می دهد.
 • رشته ها، فیوز حرارتی و سایر اتصالات لامپ مگنترون را جدا کنید.
 • از سلامت انتن سر لامپ مگنترون اطمینان کسب کنید. در صورتی که این قطعه سوخته باشد باید آن را تعویض کنید.
 • در صورتی که اطمینان کامل از خرابی لامپ مگنترون ماکروفر بوش کسب کردید اقدام به تعویض یا تعمیر آن کنید.
 • لامپ جدید مگنترون را جایگزین کنید. دقت داشته باشید که همه لوازم را به درستی انتخاب و قرار داده اید.

برای تعمیر مگنترون لامپ ماکروفر بوش چرا باید با تعمیرکار تماس بگیرید؟

برای تعمیر مگنترون لامپ ماکروفر بوش چرا باید با تعمیرکار تماس بگیرید؟

در صورتی که در تهران هستید تماس با ما چندین مزیت دارد:

 • تعمیر این تجهیزات توسط کارکنان مجرب با بیش از 5 سال سابقه کار انجام می شود که به ویژگی های ماکروفر در مدل های مختلف مسلط هستند.
 • قیمت تعمیرلامپ مگنترون مایکرووفر بوش بسیار مناسب است.
 • قطعات یدکی ماکروفر بوش از انبار مرکز خدمات با قیمت عمده عرضه می شود
 • تعمیرات و قطعات تا 1 سال تضمین می شود.
 • در صورت خرابی تشخیص و ویزیت متخصص به صورت رایگان انجام می شود. مشتریان فقط هزینه کار مهندس و قطعات نصب شده را پرداخت می کنند.
 • امکان سرویس دهی در کلیه نقاط تهران را داریم.
 • 24 ساعت شبانه روز و تمام ایام هفته می توانید با ما تماس بگیرید. برای انجام این کار، یک پیام آنلاین بگذارید یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

برای تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر بوش با نزدیکترین شعبه که در قسمت تماس با ما در همین سایت درج شده است ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش