علت خرابی سنسورهای یخچال فریزر بوش

علت خرابی سنسورهای یخچال فریزر بوش

علت ها و علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر  بوش

خرابی سنسور بوش یکی از از انواع خرابی هایی است که در طول زمان ممکن است رخ دهد. وقتی سنسورهای یخچال فریزر بوش کار نمی کنند، نمی توانند وظایف خود را انجام دهند. در صورت خرابی سنسور عموما خطا در کنترل پنل یخچال مشاهده می شود و در صورت خرابی سنسور، حتی اگر دستگاه را خاموش و روشن کنید باز این خطا مشاهده می شود. در این مواقع لازم است اقدامات لازم برای تعویض سنسور بوش انجام شود.

افرادی که مهارت لازم در تعویض سنسور ندارند هرگز نباید این کار را انجام دهند و باید به افرادی که تخصص در تعمیرات لوازم خانگی بوش دارند بسپارند. اگر در تهران هستید می توانید با  02147278تماس بگیرید. این مجموعه خدمات تعمیر یخچال فریزر بوش و سایر لوازم خانگی این برند را انجام می دهد. با توجه به نمایندگی های مختلف امکان سرویس دهی به کل تهران در این مجموعه وجود دارد. بنابراین  از طریق سایت در قسمت تماس با  نزدیک ترین پشتیبانی بوش در تهران  ارتباط برقرار کنید.

وظایف اصلی سنسورهای یخچال بوش

 1. سنسور منطقه دمای متغیر: سنسور دما، برای نمایش و کنترل دمای محفظه دمای متغیر استفاده می شود.
 2. سنسور تبخیرکننده تبرید: سنسور دما، که برای کنترل دمای محفظه یخچال استفاده می شود.
 3. سنسور المنت: سنسور دما معمولا در دمای معمولی باز است و زیر 7- درجه سانتیگراد بسته می شود.
 4. سنسور عملکرد یخچال برای مشاهده کارکرد کمپرسور استفاده می شود.
 5. سنسور حفاظت از کمپرسور برای محافظت از کمپرسور استفاده می شود.
 6. برای درب یخچال هم سنسور وجود دارد با باز شدن درب یخچال چراغ داخل یخچال روشن می شود و با بسته شدن درب یخچال چراغ خاموش می شود.

چطور متوجه شویم که خرابی یخچال فریزر بوش از سنسور است؟

علائم خرابی سنسورهای یخچال فریزر بوش متنوع است و ابتدا باید این علائم شناسایی شوند:

 • خرابی سنسور دما: در صورتی که سنسور دمای یخچال خراب باشد در صورت کم یا زیاد شدن دما عملکردی از دستگاه مشاهده نمی شود و کمپرسور فعال نمی شود.
 • سنسور فریزر از کار می افتد: در صورت خرابی سنسور فریزر دمای فریزر به درستی تنظیم نمی شود و کم و زیاد می شود.
 • خرابی سنسور دیسپنسر: در صورتی که خروج آب از یخچال به درستی انجام نشود مشکل از سنسور دیسپنسر است.
 • سنسور محیطی یا سنسور درب یخچال به خوبی کار نمی کند. در این مواقع دمای محیطی یخچال به خوبی تنظیم نمی شود
 • علائم خرابی سنسور دیفراست مشاهده می شود. در یخچال برفک مشاهده می شود.

علت و دلایل خرابی سنسور یخچال فریزر بوش

شاید به این فکر کنید که چرا سنسور یخچال فریزر بوش خراب شد. با توجه به اینکه افراد برای خرید یخچال فریزر بوش هزینه زیادی پرداخت می کنند انتظار خراب شدن آن را ندارند. واقعا هم همینطور است. به ندرت اتفاق می افتد که یخچال فریزر بوش خراب شود اما مانند هر وسیله برقی دارای عمری است و در صورت مستهلک شدن ممکن است سنسور نیز بسوزد و از کار بیفتد. اغلب خرابی سنسورهای یخچال فریزر بوش را به دلیل باز گذاشتن زیاد درب یخچال است. یخچال های جدید همگی داری هشدار باز نگهداشتن درب هستند. زمانی که یخچال هشدار می دهد باید درب یخچال بسته شود تا مشکلات جدی ایجاد نشود. خرابی سنسور ممکن است از دیفراست نیز باشد. همچنین عواملی مانند اتصال کوتاه و سایش طبیعی احتمال خرابی سنسور را افزایش دهد.

تست سنسور

سنسور یخچال را بررسی کنید و بعد از اندازه گیری مقاومت آن را با جدول پارامتر سنسور مقایسه کنید تا مشخص شود طبیعی است یا خیر. اگر غیرعادی است باید بررسی شود.

روش اندازه گیری سنسور به این صورت است که هنگامی که یخچال به طور معمول خنک می شود پلاگین سنسور را از کامپیوتر جدا کنید. مقدار مقاومت سنسور مربوطه را تشخیص دهید و آن را با دماسنج کنترل کنید تا مقدار دمای کنار سنسور مطابقت داشته باشد. مقدار دما را بخوانید و مقدار مقاومت در همان زمان و سپس مطابق جدول پارامتر سنسور را در نظر بگیرید. اگر مقدار مقاومت مطابق با محدوده مقدار مقاومت مربوطه به مقدار دما باشد، سنسور طبیعی است در غیر این صورت سنسور معیوب است. برای این منظور بهتر است از تعمیرکار ماهر یخچال بوش کمک بگیرید. در تهران آرینا سرویس کلیه خدمات مرتبط با لوازم خانگی بوش را به انجام می رساند. برای تست و تعویض سنسور یخچال فریزر در تهران با ما ارتباط برقرار کنید.

تعمیر سنسور های یخچال فریزر بوش

در صورتی که علت علائم خرابی یخچال از سنسور باشد باید اقدامات لازم برای تعویض آن را انجام دهید. این کار را بهتر است به تعمیرکاران معتبر بوش بسپارید. این افراد یخچال را بررسی کرده و اقدامات لازم برای رفع مشکل را انجام می دهند. اگر در تهران هستید می توانید به ما و شعب ما در سراسر تهران بسپارید. آرینا سرویس با کادری مجرب خرابی سنسورهای یخچال فریزر ال جی را بررسی و در صورت نیاز تعویض قطعه آن را انجام می دهد. خدمات تعمیر یخچال فریزر بوش در محل انجام می شود. در صورتی که نیاز به جابه جایی یخچال باشد این کار توسط مجموعه انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های ارائه شده در قسمت تماس با ما همین سایت با نزدیکترین شعبه تعمیرات تخصصی بوش به محل زندگی شما تماس بگیرید.

هزینه تعمیر سنسور یخچال بوش چقدر است؟

در صورت خرابی سنسور یخچال فریزر بوش باید اقدامات لازم برای تعویض قطعه انجام شود. در مرکز تخصصی تعمیرات لوازم بوش در تهران تجهیزات به قیمت عمده محاسبه می شوند.. برای اطلاع از قیمت و کسب اطلاعات بیشتر می توانید برای  آرینا سرویس تماس بگیرید.

تعویض سنسور یخچال فریزر بوش

تعویض سنسور یخچال فریزر به این صورت است که ابتدا تعمیرکار با کمک تجهیزاتی که در دست دارد سلامت قطعه را تست می کند. در صورتی که دلیل خرابی سنسور باشد، اقدامات لازم برای رفع خرابی سنسورهای یخچال فریزر بوش را به انجام می رساند. برای تعویض سنسور یخچال بوش ابتدا آن را از برق قطع می کند و سنسور را با سیم چین از سوکت جدا کرده و سنسور جدید را نصب و مجددا برق را وصل می کند. این کار در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین قطعه انجام می شود. برای تعمیر یخچال فریزر بوش در تهران با ما در ارتباط باشید.

تعمیر سنسور یخچال فریزر بوش در تهران

تعمیر سنسور یخچال فریزر بوش در تهران

برای تعمیر سنسور یخچال فریزر بوش در تهران می توانید با نزدیکترین شعب تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آرینا سرویس به محل زندگی شما ارتباط برقرار کنید.

آدرس تعمیرات تخصصی یخچال بوش در شمال  تهران در تجریش است. شماره تماس مرکز در شمال تهران در تهران۲۲۷۱۸۵۳۵و ۲۲۷۱۷۷۹۶ می باشد.

آدرس تعمیرات تخصصی یخچال بوش در شرق و جنوب تهران در خیابان ری خیابان امین حضوراست. شماره تماس مرکز در  شرق و جنوب تهران تهران در تهران۳۳۵۰۵۳۸۵ – ۳۳۵۱۴۴۶۰ می باشد.

آدرس تعمیرات تخصصی یخچال بوش در غرب تهران در خیابان ستارخان است. شماره تماس مرکز در غرب تهران ۴۴۲۹۱۲۲۴ – ۴۴۲۹۱۲۵۹ می باشد.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02147278 تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش