علت آلارم یخچال فریزر بوش

علت آلارم یخچال فریزر بوش

آلارم یخچال فریزر بوش؛ نشانه ‌ای برای عدم عملکرد مناسب دستگاه

یخچال های برند بوش در صورت عدم عملکرد مناسب خود، برای اعلام این مشکل، از آلارم یا صدای بوق استفاده می کنند. نقص در بخش های مختلف یخچال، می تواند عاملی برای ایجاد آلارم باشد و باید پس از شنیدن آن، مشکل را بر طرف کرد. آلارم یخچال فریزر بوش ناشی از عوامل متعددی است که آگاهی از آن ها به رفع نقص موجود در یخچال کمک فراوانی می کند. در این مطلب که توسط مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش آرینا سرویس تهیه شده است به عیب یابی، دلایل و راهکارهای حل مشکل می پردازیم.

آلارم یخچال فریزر بوش را جدی بگیرید

آلارم یخچال فریزر بوش را جدی بگیرید

شرکت بوش از معتبرترین برندهای لوازم خانگی است که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و تعبیه سنسورهای مناسب در یخچال فریزرهای خود، توانسته است به وسیله آلارم های موجود در این دستگاه، نقص موجود در هر یک از بخش های یخچال فریزر را به دارندگان این دستگاه ها اعلام کند. شدت آلارم یخچال فریزر بوش متناسب با میزان خرابی متفاوت است و هر نوع عدم عملکرد صحیح دستگاه، صدای آلارم مخصوص خود را دارد. در ادامه به انواع آلارم یخچال فریزر بوش می پردازیم.

باز بودن درب؛ علتی رایج برای آلارم یخچال فریزر بوش

در میان انواع آلارم های موجود یخچال، باز بودن درب این دستگاه، رایج ترین عامل شنیده شدن صدای بوق از یخچال است. به دلیل خروج سریع دمای سرد از محفظه یخچال در صورت باز ماندن درب، یخچال های بوش با تولید آلارم به مالکان برای بستن درب اخطار می دهند.

صدای آلارم یخچال به علت خرابی برد الکترونیکی

نقص در برد الکترونیکی یخچال باعث اخلال در ارسال پیام به بخش های مختلف یخچال فریزر بوش شده و عملکرد کلی سیستم این وسیله خانگی را مختل می کند. آسیب دیدن برد باعث تشخیص اشتباه یخچال در خرابی بخش های مختلف آن شده و این نقص را از طریق ایجاد صدای آلارم منتقل می کند. در صورت آسیب به برد الکترونیکی، در سریع ترین زمان برد دیگری را جایگزین کنید تا به قطعات دیگر یخچال آسیبی وارد نشود.

خرابی موتور یا کمپرسور؛ آسیب به قلب یخچال فریزر

موتور یا کمپرسور یکی از قطعات حیاتی در یخچال به شمار می رود. این قطعه با پمپاژ گاز به داخل کابین یخچال دمای آن را کاهش می دهد. آسیب به موتور باعث افزایش دمای یخچال شده و علاوه بر فاسد کردن مواد غذایی، یکی از دلایل آلارم یخچال فریزر بوش است. در صورت آسیب به موتور بهترین راهکار تعویض کردن آن توسط یک فرد متخصص است. زیرا تعمیر موتور ممکن است مشکلات بیشتری را به همراه داشته باشد و نقص به طور کامل برطرف نشود.

راهکارهای افزایش طول عمر موتور یخچال عبارتند از:

  • تمیز کردن فیلترها
  • تمیز شدن کندانسور
  • جلوگیری از نوسانات بالای برق
  • عدم قرارگیری یخچال در محیطی با دمای بیش از 27 درجه
  • سرویس شدن منظم یخچال
  • قرار ندادن یخچال در نور مستقیم خورشید

آسیب دیدن سنسور درب یخچال؛ عامل اصلی آلارم یخچال فریزر بوش

باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال و استفاده طولانی مدت از این وسیله خانگی، به سنسور درب یخچال آسیب می زند. در چنین شرایطی آلارم یخچال فریزر بوش بدون هیچ دلیلی شنیده می شود و به اشتباه نقص در دستگاه را اعلام می کند.

خرابی ترموستات از عوامل مهم آلارم یخچال فریزر بوش است

ترموستات در انواع مختلف خود، وظیفه اندازه گیری دما و ارسال اطلاعات به برد الکترونیکی برای خاموش و روشن کردن موتور را بر عهده دارد. آسیب به ترموستات باعث روشن ماندن طولانی مدت موتور یخچال شده و عدم توانایی ترموستات در تشخیص دمای کابین آن، باعث شنیده شدن صدای آلارم یخچال فریزر بوش می شود.

آسیب به دمپر؛ عاملی برای افزایش دمای یخچال

دمپر موتوری چند پره است که در مواقع اضطراری به کاهش دمای یخچال کمک می کند. در صورت متصل بودن یخچال و فریزر به یکدیگر، عامل افزایش دمای داخل کابین یخچال و ظاهر شدن آلارم آن، آسیب دیدن دمپر است. این قطعه وظیفه دارد در هنگام بالا رفتن ناگهانی دمای یخچال، هوای سرد فریزر را به این دستگاه انتقال دهد. تعمیر این قطعه نیاز به اطلاعات و ابزاری تخصصی دارد، به همین دلیل برای تعمیر آن از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.

پر بودن بیش از حد محفظه و قفسه های یخچال بوش، از عوامل شنیده شدن صدای آلارم است

آلارم پر بودن محفظه و قفسه های یخچال فریزر بوش، آلارمی با بوق های کوتاه و مستمر است که مالک را از عدم توانایی یخچال برای خنک کردن داخل آن مطلع می کند. با سبک کردن قفسه ها و بیرون آوردن برخی وسایل یخچال می توان این آلارم را رفع کرد.

خرابی پلاستیک های یخچال

در صورت استفاده طولانی مدت از یخچال و شنیده شدن آلارم های کوتاه از آن به صورت مستمر، درصد خرابی پلاستیک های دور یخچال بسیار بالا است. آسیب به پلاستیک درب یخچال باعث خروج سرمای درون دستگاه می شود که یخچال فریزر بوش این نقص را با تولید صدای آلارم نشان می دهد.

تراز نبودن یخچال فریزر

در بسیاری از موارد علت شنیده شدن صدای بوق از یخچال فریزرهای بوش، نقصی فنی نیست. این آلارم ممکن است به دلیل عدم قرارگیری مناسب یخچال بر روی زمین شنیده شود. تراز نبودن سطح ایستایی یخچال مشکلات متعددی مانند درست بسته نشدن درب یخچال را به همراه دارد. در این زمان بخش های مختلف دستگاه کارایی خود را از دست می دهند و با نقص در یک بخش از یخچال، صدای آلارم از این وسیله خانگی شنیده می شود.

گرم شدن بیش از حد یخچال؛ عاملی مهم در تولید آلارم یخچال فریزرهای بوش

افزایش دمای محفظه درونی یخچال بسیار برای سلامت این وسیله خطرناک است. یخچال فریزر بوش در صورت افزایش دمای کابین خود و خارج شدن دما از مقدار استاندارد، این نقص را با آلارم نشان می دهد. روشن بودن طولانی مدت موتور و قرارگیری یخچال در کنار وسایل گرمایشی مانند اجاق گاز و سماور می تواند باعث افزایش دمای کابین یخچال فریزر بوش باشد.

یخ زدن لوله های اواپراتور

یکی از علت های شنیده شدن صدای آلارم از یخچال فریزرهای بوش، یخ زدن لوله های اواپراتور است. این علت که کم تر مورد توجه قرار می گیرد، باعث روشن ماندن طولانی مدت موتور یخچال و گرم ماندن دمای داخل محفظه آن می شود. در چنین شرایطی و با یخ زدن لوله های اواپراتور، با وجود روشن ماندن موتور، یخچال توانایی کاهش دمای کابین خود را از دست می دهد و آلارم یخچال فریزر بوش فعال می شود.

بوق زدن یخچال به علت نشت گاز؛ آلارمی که باید توسط تعمیرکار رفع شود

کاهش گاز یخچال باعث افزایش دمای کابین این وسیله خانگی می شود. در این زمان و برای جبران نقص موجود، موتور کمپرسور به مدت طولانی تری کار می کند و همین امر باعث شنیده شدن صدای آلارم می شود. برای رفع این مشکل باید گاز یخچال را توسط تعمیرکار حرفه ای شارژ کرد.

آلارم یخچال فریزرهای بوش را با کمک تعمیرکار رفع کنید

آلارم یخچال فریزرهای بوش را با کمک تعمیرکار رفع کنید

علت های مختلف شنیده شدن صدای آلارم یخچال فریزر بوش باید جدی گرفته شوند. این صدا ناشی از وجود یک نقص در سیستم های یخچال است و در صورت عدم رسیدگی به موقع، آسیب هایی جدی به این دستگاه وارد می شود. برای بررسی علت صدای آلارم این وسیله خانگی کاربردی خود از متخصصان ماهر در زمینه تعمیرات یخچال بوش کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش