علت آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش

علت آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش

ریشه ‌یابی مشکل آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش

یکی از مشکلات متداولی که باعث می شود مردم برای تعمیر یخچال فریزر بوش خود به مراکز تعمیراتی این برند مراجعه کنند، نشتی یا آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش است. این مشکل ممکن است به دلایلی مانند انسداد مسیر تخلیه ایجاد شود. برای اینکه بتوانید از شر این مشکل خلاص شوید با ما تا ادامه این مطلب که توسط مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش آرینا سرویس تهیه شده است همراه باشید.

آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش به علت انسداد مسیر تخلیه

می توانیم به جرات بگوییم که مسدود شدن مسیر تخلیه آب یکی از مهم ترین دلایل آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش است. در مدل های بدون رفک این برند یک چرخه یخ زدایی نصب شده است که یخ و برفک ایجاد شده بر روی سیم پیچ ها را ذوب می کند و آب حاصل از این فرایند را به درون یک سینی در زیر یخچال که در نزدیکی کمپرسور قرار دارد هدایت می کند. در بعضی از موارد مسیر تخلیه آب ممکن است توسط ذرات غذا، یخ و یا سایر مواد ریز دیگر مسدود شده باشد.

در چنین شرایطی با مطالعه دفترچه راهنمای یخچال بوش خود می توانید مسیر لوله تخلیه را پیدا کرده، آن را جدا کنید و انسداد را برطرف کنید. در صورتی که گرفتگی به دلیل یخ باشد با گرم کردن انسداد از بین می رود در صورت گیر افتادن جسم خارجی می توانید از یک سیم ضخیم برای خارج کردن جسم استفاده کنید. سپس لوله را در جای خود قرار دهید. اغلب برای دسترسی به لوله تخلیه لازم است بخش هایی از یخچال را باز کنید. کوچکترین اشتباه در هنگام باز کردن و بستن دوباره قطعات می تواند آسیب جدی به دستگاه شما وارد کند بنابراین بهتر است برای رفع این مشکل از تعمیرکاران ماهر یخچال فریزر بوش کمک بخواهید.

 

خرابی لاستیک درب منجر به آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش می شود

خرابی لاستیک درب منجر به آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش می شود

یکی از دلایل اصلی نشت آب از زیر یخچال فریزر بوش خرابی و یا پوسیدگی درب لاستیک است. در این شرایط هوای بیرون به درون فضای یخچال بوش راه پیدا می‌کند و رطوبت اضافی هوای ورود سبب افزایش چگالی و در نتیجه تخلیه آب اضافی به درون سینی تخلیه و نهایتا نشت آب از زیر یخچال فریزر می شود.

از عواملی که باعث خرابی لاستیک درب می شوند می توان به این موارد اشاره کرد:

  • گیر کردن جسم خارجی بر روی لاستیک درب
  • عدم تراز بودن یخچال فریزر بوش
  • محکم نبود پیچ و مهره‌هایی که درب را به بدنه وصل می کنند

برای اینکه این مشکل را برطرف کنید به شما توصیه می کنیم مطمئن شوید که لاستیک درب سالم است و شی بر روی آن نیست. به این منظور باید حتما از دانش فنی تعمیر کاران مجرب در این زمینه کمک بگیرید. زیرا آن ها می توانند به راحتی و با هزینه ای بسیار پایین و مقرون به صرفه لاستیک درب خراب و پوسیده یخچال فریزر شما را تعویض کنند.

بر روی اپراتور تبخیر کننده یخ و برفک جمع شده است

یکی از دلایل آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش، تجمع یخ و برفک بر روی اپراتور تبخیر کننده است. در شرایطی که بنا به هر دلیلی سیستم یخ زدایی یخچال فریزر بوش دچار مشکل شده باشد، برفک و یخ روی اپراتور را می پوشانند. در این موقعیت یخچال فریزر در زمان کار صدای وز وز داده و فضای درون آن به خوبی خنک نمی شود و سبب نشت آب از زیر یخچال فریزر بوش می شود. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید دستگاه خود را به تکنسین‌ های ماهر نشان بدهید. این تعمیر کاران مجرب عملکرد کمپرسور و سیستم یخ زدایی را بررسی می کنند و رهکار های موثر را به شما معرفی می کنند.

پوسیدگی و فرسودگی لوله و اتصالات آب سردکن و یخ ساز بوش

با گذشت زمان و در صورت قرار گرفتن در یک محیط نامناسب پیچ و مهره ها، لوله ها و اتصالاب آب سرد کن و یخ ساز یخچال فریزر بوش ممکن است ترک خورده، پوسیده و یا فرسوده شوند. همین عامل هم می‌ تواند منجر به نشت آب و آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش می شود. برای پیشگیری از این مشکل لازم است دستگاه را در محیطی با دما و رطوبت مناسب قرار دهید. در صورت بروز مشکلات جدی تر در این زمینه پیشنهاد ما به شما این است که حتما از تعمیر کاران ماهر کمک بگیرید.

آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش به دلیل شکستگی سینی تخلیه

در زیر یخچال فریزر های بوش و یا در نزدیکی کمپرسور یک سنی تخلیه تعبیع شده است که محل جمع شدن آب حاصل از فرایند یخ زدایی می باشد. به طور کلی آبی که در چرخه یخ زدایی در این سینی جمع می شود به دلیل گرمای کمپرسور تخلیه می شود. حال بنا به هر دلیلی چنانچه این سینی جا به جا شود، ترک بخورد و یا بشکند، آب از زیر یخچال فریزر بوش نشت می کند. برای رفع این مشکل تنها کاری که باید انجام دهید این است که سینی جابهجا شده را در سر جای خود قرا بدهید. اگر باز هم شاهد شکستگی سینی تخلیه بودید باید حتما آن را در سریع ترین زمان ممکن تعویض کنید.

بروز مشکل در سیستم دیفراست یخچال فریزر های بوش

در صورتی که یکی از اجزا و قطعات سیستم دیفراست یخچال فریزر Bosch دچار نقص شده باشد معمولا آب در کف و زیر جا میوه جمع می شود. برای رفع این مشکل تکنسین ماهر یخچال فریزر بوش کاور یخچال را باز کرده و قطعات دیفراست شامل سنسور، المنت، ترموفیوز، اواپراتور و ترمودیسک را تست و بررسی کرده، مشکل پیدا و برطرف می کند.

انسداد فیلتر آب یخچال فریزر بوش

در صورتی که یخچال فریزر بوش شما از مدل های دارای فیلتر آب است در صورت بروز نشتی لازم است فیلتر و قسمت مونتاژ فیلتر آب را بررسی کنید. همچنین اگر فیلتر را به موقع تعویض نکنید، فیلتر دچار رسوب گرفتگی شده و این رسوبات به داخل شلنگ وارد شده و باعث ترک خوردن شلنگ و نشت آب خواهند شد. برای پیشگیری از بروز این مشکل در فواصل زمانی مناسب فیلتر را تعویض نمایید و برای حل مشکل فیلتر رسوب گرفته و شلنگ پوسیده را تعویض کنید.

نقص فنی شیر ورودی آب یخچال فریزر بوش

در صورتی که نشت آب در پشت یخچال فریزر بوش مشاهده شد احتمال نشت آب از طریق شیر و لوله ورود آب به یخچال وجود دارد. بنابراین لازم است شیر ورودی، لوله و شیلنگ انتقال آب و کلیه اتصالات به دقت بررسی شده و قسمت معیوب را پیدا و تعویض کنید.

برای رفع مشکل آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش نباید خودسرانه اقدام کرد

برای رفع مشکل آبریزی از زیر یخچال فریزر بوش نباید خودسرانه اقدام کرد

نشتی آب مشکل رایج یخچال فریزرهای بوش است. مشکلی که علاوه بر آزاردهنده بودن می تواند محیط آشپزخانه را هم خیس کند. در بعضی از موارد این احتمال وجود دارد که دلیل اصلی نشت آب از داخل یخچال فریزر بوش تنها بروز مشکل در عملکرد محفظه فریزر یخچال باشد. در نهایت توصیه می کنیم تعمیر و رفع عیب یخچال فریزر های بوش را به تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر یخچال بوش بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش