علت ارور E2 یا E02 در یخچال بوش و نحوه رفع این کد خطا

علت ارور E2 یا E02 در یخچال بوش

امروزه یخچال های جدید بوش دارای یک صفحه نمایشگر پیشرفته هستند که تمامی اطلاعات لازم در مورد یخچال و فریزر بر روی این صفحه نمایشگر نشان داده می شوند. همچنین مشکلات یخچال نیز در قالب کد خطا یا ارور بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شوند. یکی از ارور های رایج در یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید بوش، ارور E2 یا E02 می باشد. ما به عنوان مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش قصد داریم تا به طور کامل به بررسی ارور E2 یا E02 در یخچال بوش بپردازیم

مفهوم ارور E2 یا E02 در یخچال بوش

این ارور به معنای وجود مشکلی در سنسور دمای فریزر می باشد. به احتمال زیاد این سنسور اتصال کوتاه شده است و نیاز به تعویض دارد. در صورت بروز ارور E2 یا E02 در یخچال بوش و خرابی این سنسور، دمای فریزر به درستی اندازه گیری نمی شود و عملکرد دستگاه با مواجه مواجه خواهد شد. در واقع اگر سنسور دمای فریزر به درستی عمل نکند، دمای فریزر را اشتباه اندازه گیری می کند، و چرخه ی دیفراست با مشکل مواجه می شود و ممکن است که کمپرسور یکسره کار کند.

علائم و نشانه های بروز ارور E2 یا E02 در یخچال بوش

در صورت نمایش ارور E02 در یخچال بوش، سنسور دمای فریزر نمی تواند به خوبی عمل کند و در نتیجه دمای فریزر به درستی اندازه گیری نمی شود. در صورتی که دمای داخل فریزر به برد اطلاع داده نشود و یا دمای اندازه گیری شده اشتباه باشد، برد نمی تواند به درستی تصمیم گیری کند و در نتیجه ممکن است که سرما در یخچال افت کند و یا کمپرسور به طور مداوم کار کند و آسیب ببیند و یا سایر مشکلات برای دستگاه شما ایجاد شود.

علل بروز ارور E2 یا E02 در یخچال بوش

علل بروز ارور E2 یا E02 در یخچال بوش

  • وجود مشکل در سیم های متصل به سنسور دمای فریزر
  • خرابی سنسور دمای فریزر
  • خرابی برد الکترونیکی یخچال بوش
  • نوسانات برق

وجود مشکل در سیم های متصل به سنسور دمای فریزر

در صورت نمایش ارور E2 در یخچال ساید بای ساید بوش یا یخچال فریزر بوش، اولین موردی را که باید بررسی کنید، سیم های متصل به سنسور دمای فریزر می باشد. در واقع باید بررسی کنید که سیم های متصل به سنسور هوای فریزر قطع نشده باشند و یا معیوب نباشند و در صورت خرابی سیم ها یا خرابی سوکت، باید آن ها را تعویض کنید.

خرابی سنسور دمای فریزر

همانطور که گفته شد، این ارور به معنای خرابی سنسور دمای محفظه ی فریزر می باشد. این سنسور، دمای بخش فریزر را به برد اطلاع می دهد و دمای اندازه گیری شده توسط این سنسور بر روی صفحه نمایشگر دستگاه نمایش داده می شود. در صورت بروز ارور E02 باید سنسور دمای بخش فریزر بررسی شود و اگر بنا به هر دلیلی سنسور خراب بود و کارکرد آن دچار مشکل شده بود، باید این سنسور تعویض گردد. سنسور دمای فریزر در قسمت فریزر قرار دارد. همچنین در صورت خرابی سنسور دمای فریزر، علاوه بر این که سیستم دیفراست یا یخ زدایی با مشکل مواجه می شود، همچنین دمای فریزر که روی صفحه نمایشگر نیز نشان داده می شود، اشتباه می باشد.

خرابی برد الکترونیکی یخچال بوش

یکی دیگر از علل بروز کد خطای E02 در یخچال فریزر بوش یا ساید بای ساید بوش، خرابی برد الکترونیکی دستگاه می باشد. خرابی برد می تواند بر روی قسمت های مختلف دستگاه تاثیر بگذارد. در صورتی که بخش مربوط به عملکرد یک قطعه در برد خراب باشد، کارکرد آن قطعه با مشکل مواجه می شود. بنابراین اگر مواردی از قبیل سنسور دمای فریزر و سیم های متصل به این سنسور را بررسی کردید و آن ها کاملا سالم بودند، این احتمال وجود دارد که علت بروز ارور E2 یا E02 در یخچال بوش، خرابی برد الکترونیکی دستگاه باشد. هچنین لازم به ذکر است که تعمیرات برد الکترونیکی یخچال بوش، بسیار پیچیده می باشد و نیازمند تخصص و مهارت بالا و ابزار آلات پیشرفته می باشد.

نوسانات برق

نوسانات برق می تواند باعث آسیب رساندن به دستگاه های برقی شود. از مهم ترین قطعاتی که با نوسانات برق ممکن است که آسیب ببینند، برد الکترونیکی و سنسور دمای فریزر و سنسور دمای یخچال می باشند. توصیه می شود جهت جلوگیری از آسیب های ناشی از نوسانات برق، برای یخچال حتما باید از محافظ برق استفاده شود.

نحوه ی رفع ارور E2 یا E02 در یخچال بوش

نحوه ی رفع ارور E2 یا E02 در یخچال بوش

در صورت نمایش ارور E2 یا E02 در یخچال بوش، اولین اقدام این است که باید دستگاه را از برق جدا کنید. بهتر است تا کمی صبر کنید و مجددا دستگاه را به برق وصل کنید. با همین تکنیک خاموش و روشن کردن دستگاه، این امکان وجود دارد که ارور رفع شود. اما اگر ارور بر طرف نشد، باید ابتدا سیم های متصل به سنسور دمای فریزر و سپس خود سنسور دمای فریزر و نهایتا برد دستگاه بررسی شوند. توجه داشته باشید که رفع ارور E2 یا E02 در یخچال بوش یک کار کاملا تخصصی می باشد و رفع این ارور باید توسط تعمیرکار یخچال بوش انجام شود. در صورت تعمیر دستگاه توسط افراد غیر حرفه ای، ممکن است که دستگاه به شدت آسیب ببیند و خسارت سنگینی به دستگاه وارد شود.

جمع بندی بحث

ما در این مقاله در رابطه با ارور E2 یا E02 در یخچال بوش صحبت کردیم، ارور E2 در یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید بوش، به معنای معیوب بودن سنسور دمای فریزر می باشد. معمولا در بیشتر مواقع باید سنسور دمای فریزر تعویض گردد تا ارور رفع شود و دمای فریزر نیز به درستی اندازه گیری شود. اما قبل از تصمیم قطعی در مورد تعویض سنسور دمای فریزر، باید سیم کشی های متصل به این سنسور بررسی شوند و یک بار سوکت متصل به سنسور باز و بسته شود، زیرا ممکن است که اتصالات مرتبط با این سنسور مشکل داشته باشند. در صورت خرابی سیم کشی ها نیز باید سیم های معیوب تعویض شوند. در آخر اگر ایراد از سیم کشی و سنسور نبود، باید برد دستگاه توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال بوش بررسی شود و در صورت سوختن برد، باید برد تعویض گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش