علت چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش

علت چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش

با چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش مواجه شده اید؟

ماشین لباسشویی های برند بوش از جمله لوازم برقی خانگی باکیفیتی هستند که خریداران زیادی دارند. اما بسیاری از افراد خانه دار در هنگام استفاده از آن با مشکلاتی رو به رو می شوند. یکی از مشکلات رایج در این زمینه، چشمک زدن چراغ های پنل ماشین لباسشویی است که بیشتر افراد علت آن را نمی دانند. به طور معمول این احتمال وجود دارد که چشمک زدن پنل به دلیل خرابی یکی از قطعات دستگاه باشد. برای رفع مشکل چشمک زدن پنل ماشین لباسشویی لازم است ابتدا دلایل بروز آن را شناسایی کنید. در ادامه این مطلب از مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش با ما همراه باشید تا به بررسی علت های چشمک زدن چراغ روی برد ماشین لباسشویی بوش و روش های برطرف کردن آن بپردازیم.

چرا گاهی چراغ های پنل ماشین لباسشویی بوش چشمک می زنند؟

چرا گاهی چراغ های پنل ماشین لباسشویی بوش چشمک می زنند؟

برد ماشین لباسشویی در واقع برای نشان دادن علائم، دکمه ها، چراغ ها و ولوم دستگاه تعبیه شده است. در واقع برای کار کردن با ماشین لباسشویی بوش لازم است که روی پنل آن تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید. به عبارتی دیگر شما روی برد ماشین لباسشویی زمان و برنامه شستشو را تنظیم می کنید. اما گاهی می بینید که چراغ های روی پنل چشمک می زنند. بسیاری از افراد نمی دانند که چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش چه دلیلی دارد. چنین مشکلی به دلایل مختلفی دارد بروز پیدا می کند که بیشتر به خرابی قطعات الکترونیکی یا سایر قطعات دستگاه مربوط می شود.

برخی از دلایل بروز مشکل چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش عبارتند از:

  • پایان برنامه و کار ماشین لباسشویی
  • قطعی در اتصالات الکترونیکی داخل دستگاه
  • ایراد در عملکرد برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • نوسانات شدید برق
  • کامل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی
  • خرابی در برخی از قطعات داخلی دستگاه

پایان برنامه و کار ماشین لباسشویی؛ رایج ترین دلیل چشمک زدن چراغ های پنل دستگاه

معمولا هنگام کار با ماشین لباسشویی بوش می توان روی برد دستگاه، زمان و برنامه کار ماشین لباسشویی را به دلخواه تنظیم کرد. بنابراین دستگاه طبق برنامه داده شده عمل کرده و در زمان مشخص کار را به پایان می رساند. زمانی که برنامه داده شده به پایان رسیده و کار ماشین لباسشویی تمام شود، چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش چشمک می زنند. در واقع پنل ماشین لباسشویی با چشمک زدن چراغ استارت، اعلام می کند که کار دستگاه تمام شده است. در چنین حالتی هیچ مشکلی وجود ندارد؛ تنها باید لباس های شسته شده را از ماشین لباسشویی خارج کنید.

قطعی در اتصالات الکترونیکی

پنل ماشین لباسشویی بوش یک قطعه الکترونیکی است که با برق کار می کند. از همین رو اگر در اتصالات الکترونیکی دستگاه اختلال ایجاد شود، پنل به درستی عمل نخواهد کرد. معمولا سیم های برق و اتصالات الکترونیکی ماشین لباسشویی به مرور زمان فرسوده می شوند. در نتیجه ممکن است که فرسودگی سیم ها در انتقال جریان برق و نیروی الکتریسیته به پنل ماشین لباسشویی، اختلال ایجاد کند. نهایتا این فرایند به چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش منجر خواهد شد.

اگر با چشمک زدن پنل ماشین لباسشویی رو به رو شدید و مشکل از اتصالات الکترونیکی دستگاه بود، به هیچ عنوان خودتان دست به تعمیر دستگاه نزنید. چرا که این کار نیازمند دانش و تجربه کافی در این زمینه است. اگر بدون تجربه و مهارت در این کار به تعمیر اتصالات الکترونیکی ماشین لباسشویی بپردازید، ممکن است مشکلات بیشتری را برای دستگاه به وجود آورید. بهتر است با یک تعمیرکار حرفه ای تماس گرفته و این کار را به او بسپارید.

چشمک زدن چراغ های پنل ماشین لباسشویی بوش به دلیل ایراد در عملکرد برد الکترونیکی

اتصالات الکترونیکی برای عملکرد درست قطعات برقی ماشین لباسشویی اهمیت بسیار زیادی دارد. یک قطعه بسیار مهم در ماشین لباسشویی برد الکترونیک است که در واقع به نوعی مغز دستگاه به شمار می رود. زمانی که از طریق دکمه ها به دستگاه برنامه می دهید، دکمه ها از طریق اتصالات الکترونیکی دستور را به برد الکترونیکی منتقل می کنند. سپس برد الکترونیکی دستور کار را به سایر قطعات انتقال داده تا برنامه مورد نظر انجام شود.

برد الکترونیکی ممکن است به مرور زمان دچار مشکل شده و به درستی عمل نکند. در این حالت دستورات به قطعات مختلف ماشین لباسشویی به درستی منتقل نمی شود. در نتیجه عملکرد پنل دستگاه مختل شده و به چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش منتهی می شود. به دلیل اینکه برد الکترونیکی قطعه ای حساس در ماشین لباسشویی به شمار می رود، باید از یک تعمیرکار متخصص در این زمینه کمک بگیرید. برای رفع این مشکل بهتر است برد الکترونیکی را تعویض کنید تا از هدم بروز دوباره آن اطمینان پیدا کنید.

نوسانات شدید برق

نوسانات شدید برق به شدت روی عملکرد وسایل برقی، به ویژه ماشین لباسشویی بوش تاثیر می گذارد. چرا که در صورت وجود نوسان، میزان ولتاژ برق ورودی به ماشین لباسشویی نرمال نخواهد بود. یعنی یا میزان ولتاژ کمتر از حد نیاز برای کارکرد قطعات الکترونیکی وارد دستگاه شده و یا میزان ولتاژ بیش از حد نیاز این قطعات خواهد بود.

در صورت پایین بودن ولتاژ، نیروی الکتریسیته مورد نیاز برای عملکرد صحیح قطعات الکترونیکی وارد دستگاه نمی شود. از سوی دیگر، اگر میزان ولتاژ بالا باشد، باعث ورود بیش از حد نیروی الکتریسیته به دستگاه شده و قطعات الکترونیکی را می سوزاند. برای جلوگیری از چنین مشکلی نباید ماشین لباسشویی مستقیما به برق خانه وصل شود. برای اتصال دستگاه به برق بهتر است از یک محافظ برقی به عنوان واسطه استفاده کنید.

کامل تخلیه نشدن آب دستگاه لباسشویی بوش؛ از دلایل فنی چشمک زدن چراغ های پنل

گاهی ممکن است که چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش ربطی به اتصالات و برد الکترونیک دستگاه نداشته باشد. این احتمال وجود دارد که چنین مشکلی به یک دلیل فنی مانند کامل تخلیه نشدن آب دستگاه بروز پیدا کند. عدم تخلیه کامل آب ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی مانند خرابی پمپ تخلیه، گرفتگی لوله تخلیه، خرابی فیلتر و موارد دیگر رخ می دهد.

در صورت چشمک زدن چراغ های پنل ماشین لباسشویی، آب دستگاه را چک کنید و مطمئن شوید که کاملا تخلیه شده است. اگر هنوز مقداری از آب دستگاه تخلیه نشده بود، لوله های تخلیه را بررسی کرده و در صورت وجود گرفتگی آن را برطرف کنید. باید اشاره کرد که در مواردی مانند گرفتگی لوله های تخلیه، خودتان می توانید کار رفع گرفتگی را انجام دهید. اما اگر ایراد از پمپ تخلیه یا فیلتر باشد لازم است که با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. چرا که برای تعمیر قطعاتی مانند پمپ تخلیه و فیلتر باید مهارت کافی داشته باشید. در صورتی که خودتان دست به تعمیر پمپ تخلیه بزنید ممکن است آسیب بیشتری به این قطعه وارد کنید.

خرابی در برخی از قطعات داخلی

چشمک زدن چراغ های پنل ماشین لباسشویی بوش اگر به دلیل پایان کار دستگاه نباشد، قطعا به دلیل خرابی در یکی از قطعات داخلی بروز پیدا می کند. چرا که هر یک از قطعات وظیفه ای در دستگاه را بر عهده دارد که اگر به درستی انجام ندهد، عملکرد کل دستگاه مختل می شود. از همین رو لازم است در هنگام چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش، عملکرد تک تک قطعات دستگاه را چک کنید. مهم ترین قطعات برد الکترونیکی و پمپ تخلیه هستند، اما بهتر است که قطعاتی مانند میکروسوئیچ درب لباسشویی و موتور ماشین لباسشویی را نیز بررسی کنید. چرا که ممکن است اختلال در عملکرد چنین قطعاتی باعث مختل شدن عملکرد سایر قطعات شده و به چشمک زدن چراغ های پنل منجر شود.

نگران چشمک زدن چراغ های پنل ماشین لباسشویی بوش نباشید

نگران چشمک زدن چراغ های پنل ماشین لباسشویی بوش نباشید

هنگام استفاده از ماشین لباسشویی بوش ممکن است با مشکلاتی مانند چشمک زدن چراغ های پنل دستگاه مواجه شوید، اما دلیل آن را ندانید. اگر تنها چراغ استارت در حال چشمک زدن باشد به معنی به اتمام رسیدن برنامه دستگاه است. اما اگر چشمک زدن چراغ های پنل دستگاه دلیل دیگری داشته باشد، بهتر است که با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. به این ترتیب با کمک تعمیرکارماهر در زمینه تعمیرات لباسشویی بوش می توانید مشکل چشمک زدن چراغ های روی برد ماشین لباسشویی بوش را رفع کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278