علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

ماشین  های لباسشویی یک ابزار ضروری در هر خانه است. انها به شما اجازه می دهند لباس ها را سریع و کارامد بشویید و در وقت و زمان صرفه جویی کنید. با این حال، مانند هر وسیله برقی ممکن است این وسیله کاربردی خراب شود.یکی از شایع ترین مشکلات بسیاری از ماشین های لباسشویی مربوط به نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش است. در این مقاله از تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آرینا، ما به شما در مورد علل احتمالی این نقص و چگونگی حل ان صحبت می کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد؟

قبل از بررسی دلایل اینکه دیگ ماشین لباسشویی بوش نمی چرخد باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه به درستی کار می کند.در برخی موارد، مشکل در بارگذاری نامناسب لباس های شسته شده است. همچنین ممکن است برنامه شستشوی بدون اسپین انتخاب شود. بنابراین، قبل از تشخیص بیشتر، لازم است وضعیت ماشین لباسشویی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که برنامه شستشوی مناسب انتخاب شده است.

علل نچرخیدن دیگ لباسشویی بوش

علل نچرخیدن دیگ لباسشویی بوش

 

متعادل کردن مخزن ماشین لباسشویی

یکی از رایج ترین دلایلی که چرا یک ماشین لباسشویی، لباس های شسته شده را نمی چرخانند این است که مخزن  متعادل نیست. اگر لباس های شسته شده به طور مساوی در مخزن ماشین لباسشویی توزیع نشود، ممکن است شروع به ارتعاش کند. در این مورد، شما باید چیزهایی را که سبب توزیع نامناسب لباس می شود را بررسی کنید. همچنین در صورتی که ماشین را سنگین کرده اید بهتر است لباس ها را بیرون بیاورید.

بارگیری بیش از حد نیز می تواند منجر به مشکلات چرخش شود. اگر لباس های شسته شده بیش از حد در مخزن بارگذاری شود، دستگاه ممکن است قادر به حفظ چرخش نباشد. توصیه می شود ماشین لباسشویی را طبق دستورالعمل سازنده بارگیری کنید تا از بروز این مشکل جلوگیری شود.

با توجه به مدل، ماشین لباسشویی بوش دارای یک سنسور حداکثر بار است که به جلوگیری از این مشکل کمک می کند. شما می توانید با استفاده از صفحه نمایش LCD ماشین لباسشویی، که بار کامل (FUL)، نیمه بار (HLF) یا وزن کیلوگرم را نشان می دهد، مراقب باشید.

برنامۀ بدون اسپین اپ» انتخاب شده است

یکی دیگر از دلایل مشکل اسپین می تواند برنامه شستشوی انتخاب شده باشد. حالت تنظیم شده را بررسی کنید و مطمئن شوید که چرخش روشن است. اگر این کمک نمی کند، پس شما به احتمال زیاد نیاز به جایگزینی تایمر یا سایر کنترل هایی که مسئول عملیات چرخش هستند، می باشید.

برخی از مدل های ماشین لباسشویی بوش دارای عملکرد ویژه “برنامه من” هستند. با استفاده از ان، شما به راحتی می توانید تنظیمات را ذخیره کنید و از ان استفاده می کنید، حالت چرخش را فراموش نکنید. این حالت به شما اجازه می دهد تا دستگاه را حتی سریعتر شروع کنید، زیرا نیازی به اتلاف وقت و انتخاب تنظیمات دوباره نیست.

انسداد در سیستم زهکشی

انسداد در سیستم زهکشی اب نیز می تواند منجر به مشکلات چرخش شود. توصیه می شود فیلتر را به طور مرتب تمیز کنید تا از انسداد در سیستم جلوگیری شود. همچنین لوله تخلیه را نیز بررسی کنید و در صورتی که گرفته است آن را تعمیر کنید.

گرفتگی فیلتر

یکی از علل شایع نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش، گرفتگی فیلتر می باشد. اگر فیلتر  مسدود یا شکسته شود، ممکن است باعث شود ماشین لباسشویی نتواند لباس های شسته شده را بچرخاند. برای بررسی وضعیت فیلتر ، د پایین لباسشویی آن را پیدا کنید. معمولا یک سوراخ گرد کوچک با درب شفاف است. اگر پوشش فیلتر شفاف نیست، ان را از اشیاء و الاینده های داخل ان را بررسی کنید.

موتور سوخته

یک موتور سوخته نیز می تواند علت خرابی باشد. اگر کار نکند، ممکن است علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش باشد. برای بررسی اینکه ایا موتور سوخته است، باید ماشین لباسشویی را در حالت چرخش روشن کنید و به صدای موتور گوش دهید. اگر یک خطا شناسایی شود، باید تعمیر شود.

پمپ شکسته است

یکی دیگر از دلایلی که ماشین لباسشویی نمی چرخد می تواند به دلیل شکستگی پمپ باشد. اگر پمپ کار نکند، اب ممکن است راکد شود و لباس های شسته شده مرطوب باقی بمانند. در صورت خرابی پمپ ماشین لباسشویی بوش لازم است که شکستگی پمپ را بررسی کنید.

مشکل Tachosensor

tachosensor یک سنسور است که سرعت چرخش مخزن ماشین لباسشویی را اندازه گیری می کند. لازم است تا دستگاه بتواند سرعت و جهت حرکت دیگ را هنگام شستشو و چرخش کنترل کند. tachosensor  اجازه می دهد تا دستگاه به درستی زمان و سرعت چرخش مخزن را محاسبه کند و بسته به برنامه شستشو انتخاب شده، توزیع ناهموار لباس های شسته شده را اندازه گیری کند.اگر tachosensor خراب شود، می تواند منجر به خطاهای ماشین مانند ناتوانی در شروع برنامه شستشو یا چرخش یا شکست مخزن شود.

ماژول کنترل سوخته است

ماژول کنترل دستگاهی است که تمام عملکردهای ماشین لباسشویی از جمله چرخش را کنترل می کند. اگر بیش از حد گرم شود و بسوزد، دستگاه قادر نخواهد بود لباس های شسته شده را از بین ببرد. بررسی کنید که ایا نشانه ای از گرم شدن بیش از حد در ماژول کنترل مانند نقاط داغ، عناصر ذوب شده، بوی سوختگی و غیره وجود دارد.

پرسوستات

Pressostat دستگاهی است که سطح اب را در یک ماشین لباسشویی نظارت می کند. اگر به درستی کار نکند، دستگاه نیز قادربه چرخش نخواهد بود. بررسی کنید که در جای خود قرار دارد و تماس های ان اسیب ندیده است.

بلبرینگ گیر کرده است

اگر ماشین لباسشویی هنگام چرخش سر و صدا ایجاد کند، ممکن است ناشی از این باشد که یک یاتاقان گیر کرده باشد. اگر این مورد باشد، مخزن ماشین لباسشویی قادر به چرخش نخواهد بود، که مانع از چرخش ماشین لباسشویی می شود. بررسی کنید که یاتاقان در جای خود قرار دارد و اسیب ندیده است

قفل دریچه شکسته است

قفل دریچه دستگاهی است که دریچه واشر را در طول چرخه شستشو و چرخش بسته نگه می دارد. اگر قفل شکسته باشد یا به درستی کار نکند، دستگاه قادر نخواهد بود شروع به شستن لباس کند.

بررسی کنید که قفل در جای خود قرار دارد. اگر همه چیز خوب باشد، اما قفل هنوز کار نمی کند، علت ممکن است به دلیل تماس های الکتریکی یا مکانیسم قفل باشد. در این مورد، ممکن است لازم باشد قفل را جایگزین کنید.

وضعیت قفل دریچه نیز باید به دلایل ایمنی نظارت شود. در ماشین لباسشویی Hansa، شما می توانید یک تابع قفل ایمنی پیدا کنید. هنگامی که دستگاه شروع می شود، قفل دریچه را قفل می کند و مانع از باز شدن ان می شود تا زمانی که برنامه به طور کامل به پایان رسید یا متوقف شود.

یه چیزی جلوی مخزن را گرفته است

اگر ماشین لباسشویی نمی تواند دیگ را بچرخاند علت ممکن است این باشد که چیزی مانع از چرخش  مخزن می شود. این امکان وجود دارد که چیزی در مخزن باقی مانده باشد، مانند اقلام کوچک لباس یا سکه، که باعث می شود مخزن مسدود شود.

ماشین لباسشویی را برای هر گونه اشیاء خارجی بررسی کنید و انها را در صورت وجود انها حذف کنید. اگر چیزی در مخزن برای جلوگیری از چرخش ان وجود نداشته باشد، مشکل ممکن است به دلیل نقص مکانیسم مخزن باشد و ممکن است لازم باشد با یک تکنسین برای تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

مشکلات مربوط به عناصر گرمایشی

یک عنصر گرمایشی است اب را در مخزن ماشین لباسشویی گرم می کند. بررسی کنید که عنصر گرمایش در جای خود قرار دارد و تماس های ان اسیب ندیده است. اگر همه چیز مرتب باشد، مشکل ممکن است به دلیل اسیب به خود عنصر گرمایش باشد. اگر این مورد است، توصیه می کنیم با یک تکنسین  تماس بگیرید تا مشکل را حل کنید.

چه زمانی تعمیرات لازم است و چقدر هزینه دارد؟

چه زمانی تعمیرات لازم است و چقدر هزینه دارد؟

اگر تمام دلایل فوق را بررسی کرده اید اما مشکل همچنان ادامه دارد، ممکن است نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خود داشته باشید. هزینه های تعمیر ممکن است بسته به مدل، نوع شکست و سایر شرایط متفاوت باشد. اگر نمی خواهید برای تعمیرات هزینه کنید، می توانید سعی کنید با پیروی از دستورالعمل های موجود در کتابچه راهنمای صاحب ماشین لباسشویی، مشکل را خودتان حل کنید.

هزینه تعمیر نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی  متفاوت است زیرا دلایلی که باعث این مشکل می شود بسیار متغیرند. در مجموع در صورتی که در حل مشکل از لوازم یدکی استفاده شود هزینه تعمیر آن بالاتر است. دستمزد تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش را اتحادیه مشخص می کند. اگر قصد دارید اطلاعات کاملی در رابطه با هزینه و نحوه تعمیر ماشین لباسشویی بوش کسب کنید با راه های ارتباطی که در مقاله بیان شده است با ما در تماس باشید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش پرداخته شد. در صورتی که با راه حل های ارائه شده نتوانستید مشکل را حل کنید و در تهران هستید با مجموعه ما ارتباط برقرار کنید.آرینا ترویس دارای نمایندگان تعمیر بوش لباسشویی در تهران و مناطق مختلف آن می باشد و در سریع ترین زمان ممکن این مشکل را برطرف می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش