علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش

گاهی ممکن است که بعد از اتمام چرخه ی شستشو ببینید که هنوز آب درون دستگاه وجود دارد و یا این که می بینید لباس ها کاملا خیس و یا بد بو هستند  و این موضوع بسیار نا امید کننده و نگران کننده می باشد ، در این صورت باید بدانید که تخلیه ماشین لباسشویی بوش شما دچار مشکل شده است. حتی شاید در این صورت شما سعی کنید تا چرخه ی شستشو را از اول انجام دهید ، به امید این که مشکل بر طرف شود ، اما می بینید که باز هم ایراد پا برجاست. اما چرا ماشین لباسشویی بوش آب را تخلیه نمی کند ! دلایل بسیاری برای عدم تخلیه دستگاه شما وجود دارد. ما قصد داریم تا در این مقاله در رابطه با تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش با شما عزیزان صحبت کنیم. در صورتی که ماشین لباسشویی بوش شما آب کثیف را تخلیه نمی کند باید مواردی را بررسی کنید تا ایراد را پیدا کنید و آن ایراد را بر طرف کنید. بنابراین در صورتی که تمایل دارید تا خودتان این مشکل را بر طرف کنید ، ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش

همان طور که پیش تر بیان کردیم دلایل بسیاری برای تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی بوش وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است شلنگ تخلیه مسدود شده باشد و یا پمپ تخلیه خراب شده باشد و یا این که هر دلیل دیگری وجود داشته باشد. بر طرف کردن یک سری از این ایرادات آسان می باشد ، اما برخی دیگر باید حتما توسط تکنسین متخصص انجام شود. اما به یاد داشته باشید که قبل از انجام هر کاری باید لباس ها را نجات دهید و آن ها را از دستگاه خارج کنید ، که ما در انتهای این مقاله نحوه ی تخلیه ی اضطراری را به شما آموزش می دهیم.

ارور تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش

در صورتی که آب کثیف از ماشین لباسشویی بوش شما خارج نشود ، ممکن است شما با ارور E18 یا F18 روی صفحه نمایش دستگاه خود مواجه شوید. این ارور به معنای مسدود بودن پمپ تخلیه می باشد. همچنین ممکن است ارور E31 یا F31 را که به معنای مکشلات مربوط به پمپ تخلیه و شلنگ خروجی می باشد را نیز روی دیسپلی مشاهده کنید.

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش

  • خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
  • انسداد شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
  • انسداد فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
  • خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
  • پارگی تسمه ی ماشین لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین قسمت ها در دستگاه می باشد و مهم ترین وظیفه را در قبال تخلیه آب ماشین لباسشویی به عهده دارد. پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش در قسمت زیر دستگاه وجود دارد. پمپ تخلیه این امکان را فراهم می کند تا آبی که در دیگ وجود دارد را به سمت شلنگ تخلیه انتقال دهد. آب کثیف از طریق شلنگ تخلیه ، از دستگاه به چاه فاضلاب منزل منتقل می شود.

در نتیجه شما باید پمپ تخلیه را به دقت بررسی کنید و در صورتی که پمپ توسط اشیای خارجی مسدود شده و یا این که پروانه شکسته ، باید مشکل را بر طرف کنید. همچنین برای این که بتوانید محل دقیق پمپ تخلیه را پیدا کنید ، می توانید به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید. در صورتی که پمپ تخلیه سر و صدای زیادی داشته باشد ، احتمالا پمپ تخلیه خراب شده ، در نتیجه سر و صدای زیاد ، می تواند یکی از نشانه های خرابی پمپ تخلیه باشد. و یا این که ممکن است پمپ تخلیه دچار نشتی شده باشد. در صورتی که پمپ تخلیه خراب شده ، شما باید به فکر تعویض پمپ تخلیه باشید. برای تعویض پمپ تخلیه می توانید از یک تکنسین متخصص از مرکز تعمیرات لباسشویی بوش مالکمک بگیرید.

انسداد شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

در صورتی که شلنگ تخلیه خم شده باشد و یا این که شلنگ تخلیه توسط الیاف لباس یا هر جسم دیگری مسدود شده باشد ، امکان تخلیه آب از دستگاه وجود نخواهد داشت. خوشبختانه این مشکل در ماشین لباسشویی خیلی ساده می باشد و به راحتی با صاف کردن شلنگ یا رفع انسداد و یا با تعویض شلنگ تخلیه ، می توانید مشکل را به راحتی بر طرف کنید.

انسداد فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

فیلتر پمپ تخلیه می تواند در اثر گیر کردن اجسامی مثل پرز لباس ، سکه ، دکمه ، قسمت های فلزی لباس و… مسدود شود ، در این صورت شما باید فیلتر پمپ تخلیه را خارج کنید و آن را تمیز کنید و سپس فیلتر را در جای خود قرار دهید. ما در انتهای این مقاله ی نحوه ی خارج کردن فیلتر پمپ تخلیه را در قسمت تخلیه اضطراری آب دستگاه بیان کرده ایم.

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می تواند روی هر قسمتی از دستگاه تاثیر بگذارد. یکی از این قسمت ها ، پمپ تخلیه می باشد. در صورتی که پمپ تخلیه خراب باشد ، آب کثیف دستگاه تخلیه نمی شود. همچنین تعمیرات برد یک کار تخصص می باشد و تنها تکنسین های متخصص می توانند تعمیرات برد دستگاه را انجام دهند. در نتیجه در این زمینه باید از یک تکنسین متخصص کمک بخواهید.

پارگی تسمه ی ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن آب از ماشین لباسشویی بوش ، پارگی تسمه ی دستگاه می باشد. تسمه ، بین موتور و دیگ قرار دارد و باعث می شود تا نیروی موتور باعث چرخاندن آبکش دستگاه شود. در صورتی که تسمه پاره شده باشد ، آبکش نمی چرخد و آب وارد دیگ نمی شود و در نتیجه عملیات بعدی مثل خارج کردن آب از دیگ دستگاه صورت نمی گیرد و در این صورت باید تسمه تعویض شود تا مشکل بر طرف گردد.

نحوه ی تخلیه اضطراری آب ماشین لباسشویی بوش چگونه می باشد ؟

نحوه ی تخلیه اضطراری آب ماشین لباسشویی بوش چگونه می باشد ؟

برای تخلیه اضطراری آب از دستگاه شما به یک سطل و یک حوله نیاز دارید. برای این کار باید ابتدا برق دستگاه را از پریز بکشید. سپس باید در قسمت جلو و در پایین دستگاه ، قاب جلوی دستگاه را باز کنید. سپس باید شلنگ تخلیه را به سمت بیرون بکشید و دریچه ی روی شلنگ تخلیه را نیز بردارید و آب شلنگ را درون سطل خارج کنید و اگر آبی روی زمین ریخت با استفاده از حوله آن را جمع کنید. اما در صورتی که هیچ آبی از شلنگ خارج نشد ، احتمالا فیلتر مسدود شده است. در نتیجه باید فیلتر را خارج کنید ، تا آن را تمیز کنید. برای خارج کردن فیلتر ، باید درپوش فیلتر را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و فیلتر را خارج کنید ، سپس باید فیلتر را توسط آب گرم و مواد شوینده بشویید. اگر می بینید که شلنگ توسط جسمی مسدود شده ، می توانید آن جسم را توسط انبردست خارج کنید.

اما به یاد داشته باشید که تخلیه اضطراری ، به عنوان یک راه حل موقتی است ، تا شما بتوانید لباس هایتان را از دستگاه خارج کنید و نمی توانید این کار را برای همیشه انجام دهید. در نتیجه در صورتی که این مشکل برای دستگاه شما پیش آمد ، شما باید به دنبال علت اصلی باشید  و به صورت اساسی دستگاهتان را تعمیر کنید و به فکر چاره باشید. در نتیجه بهتر است تا دستگاه شما توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

نکات تکمیلی

  • در صورتی که ماشین لباسشویی درب از بالای شما مشکل تخلیه نکردن آب را دارد ، باید ابتدا برق دستگاه را از پریز بکشید و به راحتی می توانید درب را باز کنید و لباس ها را خارج کنید. زیرا ماشین های لباسشویی درب از بالا دارای قفل درب نمی باشند ، بنابراین خارج کردن لباس ها بسیار راحت می باشد. اما بعد از خارج کردن لباس ها حتما به فکر چاره باشید و مواردی را که در این مقاله بیان کردیم را بررسی کنید.
  • حتما توجه داشته باشید که قبل از هر گونه بررسی ماشین لباسشویی ، دو شاخه ی برق دستگاه را از پریز برق جدا کنید ، زیرا در غیر این صورت ممکن است خطر شوک الکتریکی شما را تهدید کند. در نتیجه نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشید.
  • در نهایت باید بگوییم ، در صورتی که شما تخصص و مهارت کافی جهت تعمیر ماشین لباسشویی بوش را در خودتان نمی بینید ، هرگز اقدام به بررسی و تعمیر دستگاهتان نکنید ، زیرا ممکن است به خودتان آسیب برسانید و باعث شوید تا خسارت زیادی به دستگاه وارد کنید تا جایی که دستگاه شما دیگر قابلیت تعمیر نداشته باشد و شما ناچار باشید که یک دستگاه جدید را خریداری کنید. در این صورت بهتر است تا با یک مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش مانند مرکز تعمیرات بوش آرینا سرویس تماس بگیرید و درخواست تکنسین کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش