علت وارد نشدن آب به داخل لباسشویی بوش

علت وارد نشدن آب به داخل لباسشویی بوش

عدم آبگیری ماشین لباسشویی یکی از ایرادات رایج می باشد که ممکن است برای دستگاه شما هم نیز اتفاق بیوفتد. همچنین نکته ی خوشبینانه این است که تعمیر و رفع این مشکل، هم یه کار نسبتا ساده و هم کم هزینه می باشد. بنابراین در صورتی که در دستگاهتان به این مشکل بر خوردید لازم نیست که نگران باشید و یا این که به فکر خرید یک دستگاه جدید باشید، بلکه اگر شما تخصص کافی در این زمینه داشته باشید می توانید مشکل را بر طرف کنید، اما اگر تعمیرات کمی تخصص تر باشد، یعنی قسمت هایی مثل برد خراب باشند، دستگاه شما باید توسط افراد متخصص تعمیر شود. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با وارد نشدن آب به داخل لباسشویی بوش با شما عزیزان صحبت کنیم. بنابراین در صورتی که ماشین لباسشویی بوش شما آبگیری نمی کند، آرینا سرویس به عنوان مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی بوش خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می دهد.

وارد نشدن آب به داخل لباسشویی بوش

در صورتی که آب وارد ماشین لباسشویی شما نمی شود، در بیشتر موارد با گذاشتن کمی وقت و چند ابزار ساده خودتان می توانید مشکل دستگاه را بر طرف کنید. اصولا لباسشویی بوش شما بخاطر مواردی از قبیل بسته بودن آب شهری و یا خرابی شیر برقی دستگاه و یا در اثر انسداد شلنگ، عملیات آب گیری را انجام نمی دهد. ما در ادامه به شما می گوییم که چگونه این موارد را بررسی کنید. همچنین مواردی که نیاز به بررسی توسط تکنسین را داشته باشند نیز بیان می کنیم.

کد های خطای مربوط به وارد نشدن آب به داخل لباسشویی بوش

در صورتی که ماشین لباسشویی بوش شما، عمل آب گیری را انجام ندهد، دستگاه می تواند این مشکل را به صورت کد خطا روی صفحه نمایش به شما نشان دهد. چند کد خطا در لباسشویی بوش وجود دارند که مربوط به وارد نشدن آب به داخل لباسشویی بوش می باشند. به عنوان مثال ارور F16 یا E16 مربوط به باز بودن درب ماشین لباسشویی می باشد، همچنین ممکن است که سوئیچ درب مشکل داشته باشد، که در این صورت باعث می شود تا آب وارد دستگاه نشود. همچنین ارور F17 به این معناست که زمان وارد شدن آب به دستگاه خیلی طولانی است، در نتیجه این ارور نمایش داده می شود. همچنین ممکن است که اصلا آب وارد دستگاه نشود، در این صورت شما باید از باز بودن شیر آب مطمدن شوید و لوله ها و فیلتر را جهت مسدود نبودن بررسی کنید. به طور کلی این ارور به مشکلات ورودی آب و خرابی آکوآ استاپ اشاره دارد.  همچنین ارور F27 که مربوط به خرابی شلنگ هیدروستات می باشد، که باید بررسی کنید تا آن مسدود نشده باشد.

کد های خطای مربوط به وارد نشدن آب به داخل لباسشویی بوش

نشانه های وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی بوش کدامند ؟

همچنین از مهم ترین نشانه های وارد نشدن آب، این است که شما صدای جریان آب را نمی شنوید، صدای وارد شدن آب، یک صدای کاملا مشخص می باشد و شنیدن آن بسیار راحت است. اما در صورتی که آب وارد نشود، یک صدایی مثل زوزه از پشت دستگاه می شنوید، یعنی دستگاه سعی دارد که آب را جذب کند، اما آبی در کار نیست.

مواردی که هنگام وارد نشدن آب به داخل لباسشویی بوش باید بررسی گردند :

  • شیر ورودی آب را بررسی کنید
  • شلنگ ورودی را بررسی کنید
  • فیلتر را بررسی کنید
  • سوئیچ سطح آب را بررسی کنید
  • شیر برقی را بررسی کنید
  • فشار آب را بررسی کنید
  • درب لباسشویی را بررسی کنید

شیر ورودی آب را بررسی کنید

در بسیاری از مواقع وارد نشدن آب به دستگاه می تواند در اثر بسته بودن یا نیمه باز بودن شیر آب ورودی، اتفاق افتاده باشد. این ایراد یکی از رایج ترین اشتباهاتی می باشد که بر طرف کردن آن بسیار راحت است، زیرا فقط کافیست تا شیر را کاملا باز کنید تا آب وارد دستگاه شود. اما گاهی ممکن است که شیر خراب شده باشد و یا شکسته باشد، که در این صورت باید شیر آب را تعویض کنید. همچنین در صورتی که شیر آب، بر اثر جمع شدن رسوبات آب سخت، مسدود شده باشد نیز، بهتر است تا شیر را به طور کامل عوض کنید.

شلنگ ورودی را بررسی کنید

گاهی ممکن است شلنگ دستگاه پیچ خورده باشد و یا خم شده باشد، در نتیجه آب امکان ورود به دستگاه را ندارد. بر طرف کردن این مشکل بسیار راحت است. تنها کافیست تا شلنگ را صاف کنید تا آب به راحتی جریان پیدا کند. اما گاهی ممکن است شلنگ بر اثر گیر کردن اجسامی، یا بخاطر جمع شدن رسوبات آب سخت و یا در اثر وارد شدن گل و لای همراه آب، مسدود شود. در نتیجه آب نمی تواند از شلنگ عبور کند. در این صورت شما باید شلنگ ورودی را از پشت دستگاه جدا کنید و انسداد آن را بررسی کنید. توجه کنید که ممکن است هنگام جدا کردن شلنگ مقداری آب از درون شلنگ خارج شود.

در نتیجه بهتر است تا یک سطل در کنار خود داشته باشید تا آب را درون آن بریزید. علاوه بر این مواردی که در رابطه با شلنگ ورودی آب گفتیم، ممکن است یک حالت دیگر هم برای شلنگ اتفاق بیوفتد، آن هم سوراخ بودن و پارگی شلنگ می باشد. در صورتی که شلنگ پاره شده باشد، آب قبل از رسیدن به شیر برقی نشدت می کند و علاوه بر مشکلات نشت، آب با فشار بسیار کمی وارد دستگاه می شود و یا این که اصلا آب وارد دستگاه نمی شود، که در هر دو صورت دستگاه از آب پر نمی شود. بنابراین در صورت پاره بودن شلنگ، باید آن را تعویض کنید.

فیلتر را بررسی کنید

یکی از عمده دلایل در صورت عدم ورود آب به دستگاه، گرفتگی شدید فیلتر ها می باشد. در انتهای شلنگ ورودی آب، جایی که شلنگ به دستگاه وصل می شود، یک فیلتر وجود دارد. این فیلتر وظیفه دارد تا از ورود آشغال، رسوبات، سنگ ریزه، شن و یا هر جسم خارجی دیگری به ماشین، جلوگیری کند. در صورتی که این فیلتر در اثر همین ضایعات مسدود شود، امکان عبور آب به دستگاه فراهم نمی شود، در نتیجه باید فیلتر تمیز شود.

برای تمیز کردن فیلتر، باید به پشت دستگاه بروید و انتهای شلنگ را از دستگاه جدا کنید، همچنین حواستان باشد که شیر آب ورودی حتما بسته باشد و دستگاه نیز از برق کشیده شده باشد. در هنگام جدا کردن شلنگ ممکن است آبی در شلنگ وجود داشته باشد، که بعد از جدا کردن، از شلنگ خارج شود، در نتیجه یک سطل در کنار دست خود داشته باشید و آب اضافی را در سطل بریزید. سپس باید فیلتر را تمیز کنید و آن را در جای خود قرار دهید و دستگاه را روشن کنید و از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید.

سوئیچ سطح آب را بررسی کنید

یکی از علل پر نشدن دستگاه از آب، می تواند خرابی سوئیچ سطح آب باشد. این قطعه وظیفه ی قطع و وصل کردن آب به دستگاه را به عهده دارد. حتما قبل از بررسی سوئیچ، باید دستگاه را از برق جدا کنید، زیرا ممکن است خطر برق گرفتگی شما را تهدید کند. برای تست سوئیچ سطح آب، باید سقف بالای دستگاه را باز کنید تا بتوانید به سوئیچ سطح آب دسترسی پیدا کنید. پیدا کردن سوئیچ سطح آب بسیار راحت است. سوئیچ سطح آب یک قطعه ی گردی است که یک لوله ای به آن وارد می شود. حال باید هر سه پایانه ی آن را توسط یک اهم متر بررسی کنید، اهم متر باید عدد صفر را به شما نشان دهد، در غیر این صورت شما باید سوئیچ سطح آب را عوض کنید.

شیر برقی را بررسی کنید

شیر برقی می تواند یک ورودی و یا دو ورودی آب گرم و سرد داشته باشد. اما اکثر ماشین لباسشویی های جدید تنها یک ورودی برای آب سرد دارند و المنت دستگاه، وظیفه ی گرم کردن آب را به عهده دارد. در صورتی که شیر برقی خراب باشد، باز و بسته شدن آن با مشکل مواجه می شود و در واقع اجازه نمی دهد تا آب وارد دستگاه شود. در این صورت باید شیر برقی به طور کامل عوض شود تا مشکل بر طرف شود.

فشار آب را بررسی کنید

در صورتی که هر یک از محفظه های ورود آب مسدود باشند، فشار آب بسیار کم می شود. اما گاهی ممکن است که شلنگ یا فیلتر همگی سالم باشند و هیچ مشکلی نداشته باشند، و فشار آب شهری یعنی فشار آب از خود شیر آب ساختمان بسیار کم باشد. در این صورت آب به آرامی جریان پیدا می کند و دستگاه خیلی آرام پر می شود. در این صورت لوله کشی ساختمان باید بررسی شود و در صورت لزوم باید با یک لوله کش تماس بگیرید تا مشکل کم بودن فشار آب منزل شما را بر طرف کند.

درب لباسشویی را بررسی کنید

یکی از مواردی که هنگام وارد نشدن آب به دستگاه باید آن را بررسی کنید، این است که مطمئن شوید که درب محکم بسته شده است یا خیر. در واقع اگر درب دستگاه آن طوری که باید به درستی بسته نشده باشد و قفل نشده باشد، آب وارد دیگ نمی شود. این مشکل می تواند در اثر خرابی قفل نیز اتفاق بیوفتد. همچنین در این صورت ممکن است که دستگاه ارور F16 را نمایش دهد.

امیدواریم که این مقاله از مرکز تعمیرات بوش آرینا سرویس برای شما مفید بوده باشد. درصورت نیاز به دریافت خدمات  تعمیرات لباسشویی بوش با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش