آموزش و نحوه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

آموزش و نحوه تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش

برد کنترل الکترونیکی عملکردهای ماشین ظرفشویی بوش را مدیریت می کند. در صورتی که ماشین ظرفشویی بوش هر کدام از فرآیندهای شستشو، تخلیه و خشک کردن را به خوبی انجام ندهد، ممکن است به تعمیر نیاز داشته باشد. تعمیربرد ماشین ظرفشویی بوش در صورت خرابی کار دشواری است. تعمیر آن بدون مهارت و تخصص غیر ممکن است. بنابراین برای تعمیر آن به افراد حرفه ای نیاز دارید. شرکت آرینا سرویس مرکز تخصصی خدمات تعمیرات بوش BOSCH در تهران است. برای تعمیر ماشین ظرفشویی و انواع محصولات این برند می توانید در هر نقطه ای در تهران که باشید با ما تماس بگیرید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در این مطلب از مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش آرینا سرویس همراه ما باشید.

علائم خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش

تعدادی نشانه وجود دارد که نشان می دهد برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی خراب است. اولا، ممکن است  که کد خطا در کنترل پنل ظاهر می شود که نشان دهنده این است که برد ماشین ظرفشویی خراب است. شما می‌توانید با استفاده از دستورالعمل‌های موجود، آن را کامل رمزگشایی کنید. علاوه بر این علائم دیگری ظاهر می شود که نیاز به تعمیر برد را نشان می دهد. مثلا:

 • دستگاه به فشار دادن دکمه ها پاسخ نمی دهد.
 • حالت ظرفشویی خود به خود و بدون دخالت کاربر تغییر می کند.
 • در حین کار ممکن است متوقف شود.
 • فرآیند شستشو به صورت فیت انجام می شود و دوباره شروع می شود.
 • تعدادی از عملکردها برای استفاده در دسترس نیستند. یعنی ماشین ظرفشویی به دستورات داده شده جواب نمی دهد.

اگر حداقل یکی از علائم ذکر شده شناسایی شد، وقت آن است که با کمک یک تعمیرکار حرفه ای ماشین ظرفشویی بوش در تهران استفاده کنید. شما می توانید برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش در تهران با ما تماس بگیرید. نمایندگی آرینا سرویس با دارا بودن شعب مختلف در تهران در کمترین زمان ممکن مشکل ماشین ظرفشویی را حل می کند.

علت خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش

چندین گزینه آسان وجود دارد که ممکن است باعث شود صفحه کنترل ماشین ظرفشویی شما کار نکند، از جمله موارد زیر:

 • کنترل پنل ماشین ظرفشویی به ریست نیاز دارد.
 • مشکل پانل کنترل ماشین ظرفشویی ناشی از کمبود برق است.
 • قفل کودک فعال شده است که باعث ایجاد مشکل در صفحه کنترل ماشین ظرفشویی شما می شود
 • ممکن است به دلیل حفاظت ضعیف بسوزند.
 • اگر اتصالات برد به اشتباه وصل شده باشند یا به منبع تغذیه اشتباهی متصل شده باشند، منجر به سوختن نهایی می شود. علاوه بر این، اگر راهنمای نصب گیج کننده باشند یا وجود نداشته باشند، یک تکنسین ممکن است برد را به درستی وصل نکند.

تست برد ماشین ظرفشویی بوش

می توان قبل از تصمیم قطعی درباره تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش یک بار ماشین ظرفشویی را تست کنید. برای این منظور باید. منبع تغذیه را بررسی کنید. اگر ماشین ظرفشویی اصلا کاری انجام نمی دهد، می تواند مشکل از منبع تغذیه باشد.

 • قفل درب را بازرسی کنید.
 • قفل ایمنی کودک را بررسی کنید.
 • ماشین ظرفشویی را ریست کنید.
 • قبل از جداسازی ماشین ظرفشویی برق را خاموش کنید.
 • سوئیچ درب را تست کنید.
 • تایمر را تست کنید.
 • سوئیچ انتخابگر را تست کنید.

در نهایت ممکن است علت خرابی برد ماشین ظرفشویی بوش باشد. اگر قصد دارید خودتان ماشین ظرفشویی خراب را تعمیر کنید، ارزش دارد که از یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی در تهران کمک بگیرید تا عملکرد ریز مدارها را بررسی کند. این امکان وجود دارد که برد کنترل ماشین ظرفشویی بوش به طور کامل خراب نشده باشد، بلکه مشکل فقط مرتبط به1-2 مدار است. خدمات عیب یابی  مشاین ظرفشویی ارزان هستند و تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش بسیار کمتر از خرید قطعه جدید هزینه دارد. ما تعمیر برد ماشین ظرفشویی در تهران را با بهترین کیفیت و خدمات انجام می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید ب تکنسین های آرینا سرویس تماس بگیرید.

آیا برد ماشین ظرفشویی ارزش تعمییر دارد؟

خوشبختانه، امکان تعمیر یا ساخت مجدد بردها وجود دارد تا دوباره آنها را شبیه نو بسازید. این یکی از دو کار را انجام می دهد. یا برد مورد نظر را می توان به دستگاه اصلی خود برگرداند و باعث می شود دوباره کار کند. یا می توان آن را در دستگاهی کاملا متفاوت به عنوان دست دوم در صورت تمایل استفاده کرد. قطعات آسیب دیده مشکلاتی هستند که معمولا نیاز به تعمیر حرفه ای دارند. قطعات مورد نیاز برای تعمیر این مشکلات نیز گران تر هستند. با توجه به در دسترس بودن قطعات، ممکن است هزینه تعویض برد ماشین ظرفشویی شما ارزان تر از تعمیر باشد.

آیا خودتان می توانید ماشین ظرفشویی بوش را تعمیر کنید؟

آیا خودتان می توانید ماشین ظرفشویی بوش را تعمیر کنید؟

اگر مهارت دارید، شما می توانید  خرابی های ماشین ظرفشویی را خودتان تعمیر کنید و ما در این مقاله نکاتی را برای سرویس و نگهداری خود انجام دهید. اما همیشه این طور نیست و شما نیاز به افرادی متخصص در این مورد هستید. برای تعیمر برد ماشین ظرفشویی بوش در تهران روی ما حساب باز کنید. در هر نقطه ای از تهران باشید تکنسین ماشین ظرفشویی ما خود را می رساند. با استفاده از ابزارهایی که در دست دارد عیب یابی می کند و در صورت تمایل و توافق اقدام به  تعمیر ماشین ظرفشویی بوش می کند.

مراحل تعمیر برد مدار ماشین ظرفشویی بوش

در طول تعمیر ماژول الکترونیکی، فعالیت های زیر انجام می شود: تجهیزات از منبع تغذیه جدا شده است. این برای اطمینان از ایمنی در حین کار ضروری است. دستگاه همچنین از ارتباطات – منبع آب و سوراخ تخلیه جدا شده است. کیس باز می شود، پیچ هایی که درب پشتی را نگه می دارند باز می شوند. پس از این پانل کنترل ها برچیده می شوند. سیم های متصل کننده پنل با سایر قسمت های PMM قطع می شوند. بست هایی که ماژول کنترل را نگه می دارند باز می شوند. سیم کشی قطع شده است.  اگر قطعه ای خراب شود، بلافاصله با قطعه جدید جایگزین می شود. کنتاکت ها را می توان دوباره لحیم یا تعویض کرد. فیوزها را با توجه به مقدار خرابی می توان تعمیر کرد.برای تماس با متخصصان مرکز خدمات، درخواستی را در وب سایت بگذارید یا با اپراتورهای ما تماس بگیرید.

هزینه تعمیر برد کنترل ماشین ظرفشویی بوش چقدر است؟

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش با توجه به مشکل آن هزینه متفاوتی دارد. گاهی اوقات تعویض برد ماشین ظرفشویی بوش ممکن است ارزان تر از هزینه تعمیر آن باشد. برای اطلاع از قیمت و کسب اطلاعات بیشتر می توانید برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی در تهران

در صورت خرابی برد ماشین ظرفشویی در تهران می توانید برد مدار کنترل ماشین ظرفشویی خراب خود را برای ما ارسال کنید. ما به سرعت برد مدار کنترل ماشین ظرفشویی شما را تعمیر می کنیم. ما چیزی بیش از تعمیر قطعه انجام می دهیم، به ریشه مشکل می پردازیم و از قطعات با کیفیت بالا برای تعمیر استفاده می کنیم تا مطمئن شویم که مشکل بر نمی گردد. ما به کار خود افتخار می کنیم و آن را یک قدم فراتر می گذاریم و برد کنترل شما را به طور کامل بازرسی می کنیم و قطعات مستعد خرابی یا قطعاتی را که ممکن است در آینده خراب شوند جایگزین خواهیم کرد. هر برد کنترل به طور کامل آزمایش می شود تا مطمئن شوید که یک تست عملکردی کامل را پشت سر گذاشته است. خدمات ما 100 درصد تضمین شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش