آموزش و نحوه تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی  بوش

اکواستاپ یک شیربرقی است که بین ورودی آب ساختمان و ماشین ظرفشویی بوش قرار می گیرد  و کار آبگیری در ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد. این قطعه کاربردی در زمان نشتی آب از ورود آب به داخل دستگاه جلوگیری کرده و در نهایت ظرفشویی را خاموش می کند. تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش کار پیچیده ای نیست اما بهتر است فردی که تخصص تعمیر ماشین ظرفشویی بوش را دارد این کار را انجام دهد. تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش را می توانید به نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با بهترین سرویس دهنده ماشین ظرفشویی بوش آرینا سرویس تماس بگیرید.

اکواستاپ ظرفشویی چطور کار میکند ؟

اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش به داخل شلنگ متصل بوده و در ابتدای شیر ورودی قرار می گیرد و پس از نشتی آب عملکرد آن شروع می شود. به طوری که مدار  الکترونکیکی دستور فعال سازی را به این قطعه صادر میکند و عمل آبگیری آغاز می شود. آب به مقدار لازم وارد مخزن شده تا آن را پر کند و وقتی مخزن پر شد سیگنالی فرستاده و آب قطع می شود. سپس آب در زمان مناسب وارد مخزن نمک و شوینده شده و آن را آماده استفاده می کند.

علائم خرابی اکواستاپ ظرفشویی بوش

علائم خرابی اکواستاپ ظرفشویی بوش

علائم خرابی اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش به صورت زیر است:

 • وجود املاح و رسوبات در آب باعث میشود شیر برقی به درستی کارنکند یا قفل شود.
 • اتصال مستقیم اکواستاپ به ورودی آب گرم در صورتی که دمای آب بالا باشد خود باعث از بین رفتن شیر برقی می شود و به مکانیزم آن آسیب می زند.
 • نوسان برق باعث فشار به بوبین و قطعات الکترونیکی دستگاه و در نهایت سوختن آن می شود.
 • وارد شدن آب به بخش الکتریکی دستگاه باعث اتصالی و یا ارسال پیام نادرست به برد مادر ماشین ظرفشویی می شود.
 • زمان کارکردن زیاد نیز خود به معنی پایان عمر مفید هر قطعه می باشد که فرسودگی آن را رقم میزند وبرای هر قطعه ای قابل پیش بینی است.
 • خرابی و گرفتگی فیلتر در اثر رسوبات املاح هم ممکن است و باید بعد زمان مشخص شده ای و فرسوده شدن آنها را تعویض کرد.
 • جریان نداشتن آب در لوله کشی اصلی که به آب ساختمان مربوط می شود که می تواند علت خرابی اکواستاپ ظرفشویی بوش می باشد.
 • قطعات با کیفیت پایین و جنس بکار رفته ممکن است به اکواستاپ آسیب بزند.خریدار باید از مکان مناسب این تجهیزات را تهیه کند که استفاده از قطعه تقلبی حتما به خود ماشین خسارت سنگینی وارد میکند.

روش  تست اکوا استاپ ماشین ظرفشویی

البته قطع و وصل شدن آب در زمان صحیح نیز نشان دهنده صحت عمل شیربرقی ماشین ظرفشویی است. همچنین باز کردن شیر و استفاده از سیم تست نیز کارامد است. تست با اهم متر توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی بوش یا فردی که مهارت لازم دارد، انجام می شود. برای این منظور می توانید با ما تماس بگیرید. ما خدمات نه تنها تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی را انجام می دهیم بلکه با تکنسین ماهری که داریم انواع مشکلات ماشین های ظرفشویی جدید  و قدیمی را شناخته و تعمیر می کنیم. برای این منظور فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

علامت خرابی اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش

به طور کلی روش کار اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش به این صورت است که در صورت نشتی در هر قسمتی از ورود آب به ماشین جلوگیری کرده و پمپ تخلیه تمام آب را خارج می کند تا نشتی به ماشین ظرفشویی صدمه وارد نکند. علائم خرابی اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش را می توان به صورت زیر شمرد:

 • شمارنده میزان آب یا همان شناور سنجش ورودی آب دقیقا کار نمی کند.
 • نشتی آب هم ممکن است نشانگر خرابی این قطعه باشد.
 • آب وارد مخزن نمی شود.
 • کد پیغام خطای مورد نظر در پنل نشان داده می شود.
 • در هنگامی که دستگاه خاموش است آب بدون علتی وارد مخزن می شود.
 • آب با کندی وارد می شود.
 • ظرفها به خوبی شسته نمی شوند.
 • یکی از علل خرابی می تواند اعمال ضربه و فشار به این قطعه در هنگام نصب و جابجایی باشد.
 • اگر با زدن کلید روشن ماشین ظرفشویی دستگاه شروع به کار نکرد، به احتمال زیاد مشکل از آکوااستاپ ظرفشویی است.
 • نمایش ارور E2 روی پنل ظرفشویی هم نشان دهنده خرابی این قطعه است.

آیا اکوا استپ قابلیت تعمیر شدن را دارد ؟

تعمیر اکوا استاپ ماشین ظرفشویی بوش امکان پذیر نیست. در صورت خرابی تنها راه ممکن تعویض آن با  یک قطعه سالم و جدید است. تعمیر آن ممکن است از خرید قطعه جدید هزینه بیشتری را به مشتری تحمیل کند و باید در نظر داشت که برخی قطعات کلا قابل تعمیر نیستند و تعویضی هستند.

نمایش کد خطا در پنل و راه اندازی مجدد ماشین:

در صورت نمایش کد خطای خرابی اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش یکبار برق دستگاه را قطع کرده و چند دقیقه صبر می کنیم و سپس با وصل کردن کابل و روشن کردن ماشین دوباره آن را راه اندازی می کنیم. ممکن است بعضی عیوب با راه اندازی مجدد ماشین حل شوند. اما در صورتی که مشکل حل نشد می توانید با نمایندگی تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش تماس حاصل فرمایید. ما به عنوان پشتیبان برند بوش خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در تهران، ماشین لباسشویی بوش، تعمیر یخچال بوش، تعمیرات جارو برقی بوش در تهران را انجام می دهیم. برای تعویض یا تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش با ما تماس بگیرید.

آیا می توان اکوا استپ را از ماشین ظرفشویی حذف کرد ؟

 بله میتوان با تغییراتی و استفاده از یه شیلنگ معمولی اینکار را کرد اما باید خطر نشتی آب  و خرابی دستگاه و آسیب زدن به محل زندگی خود را هم به جان بخرید. پس نتیجه میگیریم که بهتر است اینکار را نکرده و با پرداخت هزینه کمتری آن را تعویض کنید.

هزینه تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش

جمع بندی

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آرینا سرویس بعنوان مرکز تخصصی خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در تهران می باشد. در این مرکز تمامی ضوابط و استاندارد های روز دنیا، جهت تعمیر ماشین ظرفشویی بوش و  انواع محصولات لوازم خانگی بوش در نظر گرفته می شود و جهت تعمیرات دستگاه های بوش از پیشرفته ترین و مدرن ترین تجهیزات روز دنیا استفاده می شود. اگر به تعمیر اکواستاپ ماشین ظرفشویی بوش نیاز دارید با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش