علت هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش

علت هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش

چرا ماشین ظرفشویی بوش هنگ می‌کند؟

برند بوش در زمینه تولید ماشین ظرفشویی با به کارگیری جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا توانسته است نظر مثبت بسیاری از مصرف کنندگان محصولات لوازم خانگی را به خود جلب کند. البته گاهی دیده می‌شود که ماشین های ظرفشویی برند بوش با مشکلاتی مواجه می شوند که البته به دلیل پایین بودن کیفیت برند بوش نیست و برای هر نوع ماشین ظرفشویی ممکن است اتفاق بیافتند. هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش از آن نوع مشکلاتی است که دلایل زیادی می تواند داشته باشد. در این مطلب از مرکز تعمیرات لوازم خانگی بوش آرینا سرویس این دلایل را برای شما شرح می‌ دهیم و راهکارهای حل آن را نیز در اختیارتان می گذاریم.

دلایل هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش را بشناسید

هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش دلایل مختلفی دارد. برای مثال وجود ذرات غذایی و مواد بالایی در فیلتر ماشین ظرفشویی می‌ تواند باعث مسدود شدن فیلتر، و در نتیجه هنگ کردن بوش شود. یا اگر لوله های خروجی آب هنگامی که آب را خروجی می دهند بسته شده باشند، آب به درستی به داخل ماشین ظرفشویی هدایت نمی ‌شود و ماشین ظرفشویی از کار می‌ افتد. کار نکردن پمپ نیز می‌ تواند از دیگر عوامل هنگ کردن باشد. گاهی اوقات مشکلات فنی ماشین مانند خرابی سیستم الکترونیکی و یا خرابی موتور ماشین ظرفشویی نیز می‌ توانند ماشین ظرفشویی را از کار بیندازند.

ارورهای مرتبط با هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای مرتبط با هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش در طول زمان دچار مشکلات مختلفی می شود آنها را با ارور نمایش می دهد. برخی از این ارورها با یک راهکار ساده قابل حل هستند. در زیر به برخی از ارورهای مربوط به هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش را با هم بررسی می کنیم:

  • E15: این ارور نشان می‌ دهد که ماشین ظرفشویی با مشکلی مانند نشت آب یا خرابی در سیستم ورودی آب مواجه شده است
  • E24: نشان می ‌دهد که با مسدود شدن فیلتر آب یا خط لوله خروجی آب مشکلی به وجود آمده است. برای رفع این مشکل، می‌توانید فیلتر آب را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. همچنین، لوله های خروجی آب را بررسی و آن را با آب شست و شو دهید
  • E01: این ارور به مشکلات مربوط به الکترونیک دستگاه اشاره دارد. معمولا این مشکلات با بازنشانی دستگاه حل می ‌شوند. برای بازنشانی دستگاه، می‌توانید دکمه روشن/خاموش را فشار دهید و دستگاه را خاموش و روشن کنید
  • E09: این ارور نشان می‌دهد که مشکلی در سیستم دوران اسپری دستگاه وجود دارد. معمولا این مشکل به دلیل سد شدن راه لوله های آب در سیستم اسپری رخ می دهد
  • E15: این ارور نشان می دهد که مشکلی در سیستم آب دستگاه وجود دارد. این مشکل ممکن است به دلیل بسته شدن خطوط آب ورودی یا خروجی باشد. برای رفع این مشکل، لوله ‌های آب را بررسی و در صورت نیاز آنها را با آب شست و شو دهید. همچنین، فیلتر آب را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید
  • E25: این ارور نشان می دهد که مشکلی در سیستم پمپ دستگاه وجود دارد. این مشکل ممکن است به دلیل خرابی پمپ یا خطوط آب باشد
  • E04: ارور E04 ناشی از وجود مشکل در سیستم گرمایشی دستگاه، به دلیل خرابی المنت گرمایشی است

راهکارهایی برای رفع مشکل هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش

برای جلوگیری از هنگ کردن ماشین ظرفشویی ، بهتر است همیشه تعادل بار را حفظ کنید و از بار زیاد خودداری کنید. همچنین باید قطعات مکانیکی ماشین را دائما بررسی، و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید. در ادامه به چند مورد از دلایل هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش اشاره می‌کنیم. در صورتی که با این روش ها مشکل شما حل نشد، بهتر است به تعمیرکار ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

پاک کردن فیلتر و لوله‌ها

یکی از علت های هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش، مسدود شدن فیلتر آن است. بنابراین ابتدا باید فیلتر را باز و آن را تمیز کرد. برای پاک کردن فیلتر، آن را با آب جاری شستشو دهید و با یک مسواک نرم و شوینده ملایم تمیز کنید. سپس دوباره در جای خود قرار دهید. اگر لوله ‌های ماشین ظرفشویی شما دچار کثیفی هستند، می‌توانند باعث هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش شوند. بنابراین، باید لوله‌ها را باز کرده و آنها را با آب جاری و شوینده ملایم پاک کنید. سپس لوله ‌ها را دوباره به جای خود برگردانید. در ضمن از تمیز کردن ماشین ظرفشویی نیز غافل نشوید. برای تمیز کردن ماشین، می ‌توانید از مواد شوینده و معمولی استفاده کنید و ماشین را با آب شست و شو دهید. یا این که می ‌توانید از مواد شوینده ویژه برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی استفاده کنید که در فروشگاه ‌های اینترنتی و مغازه ‌ها موجود است.

بررسی حالت ظروف

برای جلوگیری از هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش، ظروف را به گونه ‌ای درون ماشین قرار دهید که بین آنها فضای کافی وجود داشته باشد. اگر ظروف بزرگ و حجیمی مانند قابلمه و تابه در ماشین ظرفشویی قرار داده شوند، ممکن است باعث هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش شوند. بنابراین، باید حجم و اندازه ظروف را بررسی کنید و هیچ گاه ظروف بزرگ و حجیم در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

تنظیم درجه حرارت

برای جلوگیری از هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش، درجه حرارت آب را تنظیم کنید. درجه حرارت آب باید به گونه ای تنظیم شود که شوینده بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد و در عین حال آب زیادی نگیرد. همچنین مطمئن شوید که پمپ درست کار می کند و هیچ مانعی در مسیر آب وجود ندارد.

بررسی کیفیت شوینده

اگر مشکل هنگ کردن ماشین ظرفشویی بوش شما به دلیل استفاده از شوینده نامناسب است، می توانید از یک شوینده دیگر استفاده کنید که برای ماشین ظرفشویی مناسب است. استفاده از شوینده های نامناسب می ‌تواند باعث ایجاد رسوب و کثیفی داخلی ماشین ظرفشویی شود و به طور ناخواسته باعث هنگ کردن ماشین شود. شوینده ‌هایی با کیفیت و مناسب، راه حل این مشکل هستند.

ماشین ظرفشویی شما دیگر هنگ نخواهد کرد

ماشین ظرفشویی شما دیگر هنگ نخواهد کرد

برای جلوگیری از هنگ کردن ماشین ظرفشویی در آینده بهتر است روی مراقبت و نگهداری منظم از آن تمرکز کنید. به عنوان مثال باید فیلتر را به طور منظم پاک کنید؛ شوینده مناسب را انتخاب کرده، و ظروف را به گونه ای قرار دهید که مانع هنگ کردن ماشین شود. اگر راهکارهای بالا نتیجه ندهد و ماشین ظرفشویی هنوز در حالت هنگ است، باید دیگر علل مانند ایجاد خطا در سیستم الکترونیکی یا مساله ای در قسمت پمپ آب را بررسی کرد.

در این مطلب راهکارهایی به شما پیشنهاد کردیم که با استفاده از آن ها می‌ توانید از بروز مشکل هنگ‌کردن پیشگیری کنید. با این حال ممکن است باز هم ماشین ظرفشویی شما هنگ کند. اگر راهکارهای ارائه شده در این محتوا مشکل شما را رفع نکرد، حتما از تعمیرکاران مجرب برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش کمک بگیرید و قطعات حساس ماشین ظرفشویی را خودتان دستکاری نکنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش