علت صدای زیاد موتور یخچال بوش

علت صدای زیاد موتور یخچال بوش

یخچال ها امروزه به یکی از جدانشدنی ترین لوازم خانگی بدل شده اند. به حدی که نبود آن ها باعث مختل شدن زندگی انسان ها خواهد شد. اگر نگاهی به بازار بیندازید با انواع و اقسام یخچال ها در مدل های مختلف روبرو می شوید. یکی از بهترین برندهایی که در حوزه ساخت یخچال فعالیت می کند، برند بوش است. سازندگان یخچال های بوش تلاش می کنند تا به حد ممکن یخچال های خود را بی صدا طراحی کنند. اما ممکن است که باز هم در گذشت زمان متوجه شوید که از موتور یخچال بوش، صدایی خارج می شود. ما به عنوان تعمیرگاه بوش، در این مقاله در مورد صدای زیاد موتور یخچال بوش و عوامل آن صحبت خواهیم کرد.

بررسی علت صدای زیاد موتور یخچال بوش

بررسی علت صدای زیاد موتور یخچال بوش

همه ما در زندگی ممکن است با صدای آزار دهنده یخچال ها مواجه شده باشیم. همچنین می دانیم که علت صدای زیاد موتور نشان از وجود یک مشکل در یخچال است. اگر که این صدا بیش از اندازه باشد، می تواند آرامش را از ما سلب کند و باعث آزرده خاطر شدن ما بشود. علاوه بر این آلودگی صوتی که در اثر صدای زیاد موتور یخچال ایجاد می گردد، در صورتی که برای برطرف کردن آن اقدام نکنید، می تواند باعث ایجاد یک مشکل اساسی در یخچال شما شود و هزینه های زیادی را بر روی دست شما بگذارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که در صورت شنیدن صداهای زیاد از موتور یخچال خود، حتما در صدد رفع آن اقدام کنید. بیشتر مشکل های ایجاد شده ممکن است مشکل های اساسی باشند و نیازمند یک فرد خبره برای تعمیر یخچال است. ما در ادامه به علل و عوامل مهم صدای زیاد موتور یخچال بوش اشاره خواهیم کرد.

تراز نبودن سطح زیر یخچال

در برخی از موارد علت صدای زیاد موتور یخچال بوش ممکن است در واقع از خود موتور یخچال نبوده باشد. این امکان وجود دارد که به دلیل تراز نبودن سطح زیر یخچال، از سوی آن صداهایی ایجاد شود. کف آشپزخانه ها معمولا صاف نبوده و دارای مقداری شیب هستند. یکی از متداول ترین علت های این صدا، مسطح نبودن سطح زیر یخچال و کف آشپزخانه است. همین تراز نبودن، باعث ایجاد سروصدا از سمت یخچال می شود.

  • راهکار بر طرف نمودن این مشکل:

شما می توانید به راحتی با تغییر جای یخچال و همچنین به کمک تراز، سطح زیرین یخچال خود را صاف کنید.

وجود مشکل در فن کمپرسور و اوپراوتور یخچال

گاهی صدای زیاد موتور یخچال بوش به دلیل وجود یک مشکل در فن کمپرسور و اوپراتور یخچال است. در این گونه از مواقع باید حتما از میزان روغن موجود در موتور یخچال بوش اطلاع داشته باشید. این صدا می تواند به دلیل کاهش روغن فن باشد. همچنین مشکل سروصدا به علت کم بودن روغن فن برای یخچال هایی که چند سالی از عمرشان می گذرد، طبیعی به نظر می رسد. حتما هر از چندگاهی نسبت به سرویس یخچال خودتان اقدام کنید.

  • راهکار برطرف نمودن این مشکل:

در این مواقع که مشکل از فن کمپرسور و اوپراتور یخچال بوش است، باید موتور روغن کاری شود، یا قطعه مورد نظر تعویض گردد.

خراب بودن موتور فن تبخیر

خراب بودن موتور فن تبخیر نیز می تواند به عنوان یکی از دلایل مهم صدای زیاد موتور یخچال بوش باشد. موتورها با گذشت زمان فرسوده خواهند شد و ممکن است در حین کار، صداهایی از سمت موتور تولید شود. اگر علاوه بر شنیدن صداهای زیاد از سمت موتور یخچال، متوجه شدید که یخچال به خوبی عملیات خنک کردن را انجام نمی دهد، به احتمال زیاد مشکل از موتور فن تبخیر و یا اتصالات آن است.

  • راهکار برطرف نمودن این مشکل:

در ابتدا باید عنوان کرد که در صورتی که مشکل از خراب بودن موتور فن یخچال بود، حتما باید از افراد متخصص برای تعمیر آن کمک بگیرید. موتور تبخیر یخچال دارای ارتباط نزدیکی با سایر قسمت های یخچال همچون فن کندانسور و کمپرسور هست. حتی ممکن است که فن تبخیر یخچال شما از مکان خود تکان خورده باشد و همین امر موجب بروز سر و صدا شود.

وجود اختلال در موتور فن کندانسور

این امکان وجود دارد که علت سرو صدای زیاد موتور یخچال بوش شما به دلیل وجود اختلال در موتور فن کندانسور آن باشد. وظیفه اصلی این موتور، خنک کردن گاز یخچال است. در برخی از یخچال ها، مکان قرار گیری این موتور در زیر یخچال است. از دلایل عمده ای که باعث بروز سر و صدا از موتور کندانسور می شود می توان به کارکرد طولانی موتور و همچنین وجود آلودگی و کثیفی در موتور اشاره کرد. در صورتی که در قسمت زیرین یخچال با جمع شدن آب مواجه شدید، یا یخچال شما به صورت مداوم خاموش و روشن می شد، اشکال از موتور فن کندانسور آن است. البته اگر از سمت یخچال، صدای زوزه مانند و خرخر موجود در لوله های آهنی را شنیدید، می توان به احتمال زیاد توقع داشت که مشکل از سمت گاز یخچال بوش شماست.

  • راهکار برطرف نمودن این مشکل

از مهمترین راه برای برطرف کردن این مشکل می توان به انجام تمیزکاری، روغن کاری و گردگیری موتور اشاره کرد. در صورتی که مشکل حادتر از این باشد، نیازمند تعویض قطعه و بررسی توسط افراد متخصص هستید. هرچند در برخی از مواقع، گاز نمودن یخچال نیز می تواند باعث برطرف شدن صدای یخچال بوش شود.

نتیجه گیری:

یخچال های تولید شرکت بوش به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین یخچال های موجود در بازار شناخته می شوند. اما با این وجود یخچال ها نیز مانند هر وسیله الکتریکی دیگری نیازمند رسیدگی و مراقبت هستند. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال های بوش به وجود بیایید، بروز صدای زیاد موتور یخچال بوش است. دلایل مختلفی می توانند باعث بروز این مشکل شوند. در ابتدا باید پی ببرید که مشکل اصلی از کدام قسمت بوده و سپس برای رفع آن اقدام کنید. البته همیشه پیشنهاد می گردد تا برای برطرف کردن مشکلات اساسی یخچال ها، از یک نفر متخصص و تکنسین  در زمینه تعمیر یخچال بوش کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش