علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی و مشکل سر و صدای زیاد آن

ماشین لباسشویی‌های بوش، یکی از با کیفیت‌ترین محصولات تولید شده در بازار هستند که در بازار ایران نیز محبوبیت بسیار زیادی دارد. ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد است و می‌تواند کمک بسیار زیادی به زندگی روزمره ما بکند. البته این دستگاه نیز ممکن است در طول زمان استفاده، مشکلاتی برایش به وجود بیاید که یکی از رایج‌ترین آن‌ها، سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش است.

زمانی که ماشین لباسشویی بوش در حین کار سر صدای زیادی می‌کند، به هیچ عنوان نباید به سادگی از آن عبور کنید، زیرا این امر می‌تواند نشان دهنده یک مشکل بزرگ‌تر درون دستگاه باشد. به همین دلیل، اگر دستگاه‌تان صدای زیادی را از خود ساطع می‌کند، بهتر است هر چه سریع‌تر از یک متخصص برای عیب یابی آن کمک بگیرید. در ادامه قصد داریم اصلی‌ترین دلایل سر و صدای بیش از حد ماشین‌ لباسشویی‌های بوش را بررسی کنیم.

دلایل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش

دلایل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش

عوامل بسیار زیادی می‌تواند باعث به وجود آمدن صداهای بیش از حد از ماشین لباسشویی بوش شود که برخی از این دلایل، فنی و برخی دیگر نیز غیر فنی هستند. اما به طور کلی بهتر است در هر دو حالت، هر چه سریع‌تر اقدام به  حل این مشکل کنید.

عدم مسطح بودن و یا مشکل در شیب زمین

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث ایجاد سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش شود، مسطح نبودن و یا مشکل در شیب زمین است. البته از دیگر عواملی که می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود، می‌توان به عدم تراز بودن پایه‌های دستگاه، ساییده شدن و یا خورده شدن نوار‌هایی که وظیفه آن‌ها مهار لرزش‌های دستگاه است نیز اشاره کرد.

در صورتی که یکی از این عوامل باعث به وجود آمدن سر صدای بیش از حد از ماشین لباسشویی شما می‌شود، بهتر است هر چه سریع‌تر برای رفع آن اقدام کنید، زیرا با گذشت زمان، ممکن است این اشکال کوچک باعث خرابی یکی از قطعات مهم دستگاه و هزینه‌های به مراتب بیشتر شود.

خرابی موتور پمپ و یا پمپ تخلیه

پمپ تخلیه یکی از قطعات بسیار حساس در ماشین لباسشویی می‌باشد و می‌تواند آب را در دیگ شست و شو، قبل و بعد از این امر، پمپاژ کند. این قطعه با استفاده از تسمه و یا موتور به حرکت در می‌آید، البته برخی از مدل‌های جدیدتر نیز بدون نیاز به تسمه می‌تواند با موتور خود به حرکت در بیاید.

عیب یابی سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش را می‌توانید از این قطعه آغاز کنید، زیرا یکی از اصلی‌ترین دلایل این مشکل، دقیقا همین قطعه است. ساطع شدن صدای بیش از حد از پمپ، می‌تواند نشان دهنده خرابی این دستگاه باشد و به همین دلیل، بهتر است هرچه سریع‌ تر  تعمیر دستگاه خود را به یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیرات لباسشویی بوش  بسپارید.

خرابی کمک فنرها

معمولا سازندگان، برای این که بتوانند از لرزش‌های به وجود آمده توسط دستگاه جلوگیری کنند، از فنرهای مخصوصی استفاده می‌کنند که در زمان کار دستگاه، با حالت ارتعاشی خود، از لرزیدن دستگاه جلوگیری می‌کنند. این قطعه هم از قسمت بیرونی دستگاه و هم از بخش فریم پایه‌ها، به دستگاه متصل می‎‌شود. در  صورتی که کمک فنرها دارای نقص باشند، نمی‌توانند جلوی لرزش دستگاه و همچنین تکان خوردن آن را بگیرند.

مهم‌ترین دلیلی که سبب خرابی این قطعه می‎شود، عم تعادل بارهای موجود در دستگاه است. دقت داشته باشید که این مشکل در ابتدا می‌تواند بسیار سطحی و ساده باشد و بتوانید با هزینه‌ای کم آن را برطرف کنید اما در صورتی که اقدامی برای حل آن نکنید، به احتمالی زیاد در آینده‌ای نزدیک، مجبور به صرف هزینه‌های بیشتر برای تعمیر قطعات مهم ماشین لباسشویی می‎شوید.

عدم تعادل در بارهای موجود در ماشین لباسشویی

زمانی که می‌خواهید از دستگاه  خود برای شستشو لباس‌ها استفاده کنید، سعی کنید آن‌ها را به صورت مناسب و یکنواخت در داخل دستگاه پخش کنید. در صورتی که بار داخل دستگاه تعادل مناسبی نداشته باشند، باید درب آن را باز کرده و لباس‌ها را به صورت کاملا متعادل در داخل دستگاه پخش کنید. البته دقت  داشته باشید که ممکن است چندین بار این کار را انجام دهید تا بارهای موجود به تعادل کامل برسند اما نباید از انجام آن خسته شوید، زیرا ممکن است دستگاه شما دچار آسیب شود.

زمانی که بار داخل دستگاه بیش از اندازه سنگین باشد، ممکن است با سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش مواجه شوید. برخی‌ها ممکن است برای ایجاد تعادل در داخل دستگاه، بار بسیار کمی در آن بریزند، این کار سیی می‎شود تا باز هم تعادل دستگاه از بین برود. افرادی که می‌خواهند به صورت صحیح از ماشین لباسشویی خود استفاده کنند، بهتر است به میزان کمتر از حد ظرفیت دستگاه در داخل آن لباس قرار دهند تا علاوه بر این که دستگاه صدایی را از خود ساطع نکند، بتواند فرایند شستشو را هم به خوبی انجام دهد.

پاره شدن تسمه

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث به وجود آمدن صدای بسیار زیاد از دستگاه شود، به وجود آمدن نقص در تسمه دستگاه است. همانطور که بیان شد، این قطعه معمولا از یک طرف دیگ به طرف دیگر آن وصل می‎شود تا  حرکت دیگ ماشین لباسشویی را کاهش دهد. .

در صورتی که تسمه‌های کاهش حرکت دیگ دچار آسیب شوند، ممکن است منجر به ایجاد سر و صدای بیش از حد در دستگاه شود. در صورتی که چنین مشکلی برای شما پیش بیاید، تنها راه حل آن، تعویض کلی تسمه می‌باشد.

جلوگیری از ایجاد سروصدای زیاد در لباسشویی بوش

سخن پایانی

در این مطلب، دلایل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی بوش را بررسی کردیم. سر و صدای بیش از حد ماشین لباسشویی، می‌تواند بسیار اذیت کننده باشد و بهتر است هرچه سریع‌تر برای رفع آن اقدام کنید. دقت داشته باشید که هرگونه سر و صدا از این دستگاه، می‌تواند نشان دهنده خراب شدن قطعه‌ای دیگر در دستگاه باشد، به همین دلیل، بهتر است هرچه سریع‌تر در جهت رفع مشکل لباسشویی، با تماس با یکی از مراکز تعمیرات لوازم خانگی بوش مانند تعمیرگاه بوش آرینا سرویس اقدام به تعمیر دستگاه خود کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش