آموزش ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش

آموزش ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش

خرابی ماشین ظرفشویی یک اتفاق بسیار ناراحت کننده ای می باشد، به خصوص اگر مدت هاست که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، شستن ظروف با دست یک کار بسیار وحشتناکی خواهد بود. قطعا در صورت خرابی ماشین ظرفشویی، تمایل دارید که هرچه سریع تر مشکل دستگاه رفع گردد. رفع یک سری از مشکلات دستگاه آسان می باشد و خودتان می توانید آن ها را بر طرف کنید، اما یک سری از مشکلات تخصصی هستند و باید حتما توسط تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی بوش رفع گردند. گاهی اوقات یک سری مشکلات در دستگاه، به صورت اتفاقی و موقتی پیش می آیند و این مشکلات با ریست کردن دستگاه رفع می گردند.

چرا باید ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

ریست کردن ( RESET ) یعنی تنظیم مجدد دستگاه. در واقع اگر دستگاه شما دچار یک مشکل موقتی شد و شما می خواهید دستگاه به حالت عادی برگردد، ریست کردن یک راه حل بسیار مناسبی می باشد. همچنین گاهی ممکن است که بر روی صفحه نمایش دستگاه، ارور هایی نمایش داده شود، که باز هم یکی از راه حل های مناسب جهت رفع ارور ریست کردن می باشد.

با انجام ریست کردن خیلی اوقات بسیاری از مشکلات دستگاه حل می شوند و دیگر لازم نیست که تکنسین دستگاه شما را بررسی کند و آن مشکل یا آن ارور نیز ممکن است که اصلا دیگر حتی برای یک بار هم اتفاق نیوفتد. البته توجه داشته باشید که با ریست کردن یک سری مشکلات غیر جدی رفع می گردند و مشکلات فنی و خرابی قطعات، با انجام ریست بر طرف نمی شوند و در آن صورت باید حتما دستگاه شما توسط تکنسین متخصص تعمیر شود.

چه موقع هایی ریست کردن جواب می دهد؟

همانطور که گفته شد، ریست کردن دستگاه همیشه راه حل مناسبی نیست. مثلا اگر قطعه ای در دستگاه دچار آسیب دیدگی جدی شده باشد و یا ارور به صورت مکرر تکرار شود، ریست کردن اصلا کمکی به شما نخواهد کرد. اما اگر چرخه شستشو در دستگاه شما بخاطر قطع و وصل شدن برق دچار مشکل شد و یا اگر دکمه های روی پنل به خوبی کار نمی کنند و یا اگر آب دستگاه گرم نمی شود، یا اگر تمایل دارید که میزان ظروف موجود در دستگاه را کم یا زیاد کنید و یا اگر می خواهید یک سری از ارور های نمایش داده شده پاک شوند  و یا می خواهید برنامه شستشو را تغییر دهید و… ریست کردن می تواند یک راه حل منطقیو مناسب باشد.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

نحوه ی ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش، تا حد زیادی به مدل دستگاه شما بستگی دارد. و چندین روش مختلف برای ریست کردن وجود دارد. ما در ادامه به انواع روش های ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش اشاره می کنیم. همچنین برای اطلاع از نحوه ی ریست کردن در ماشین ظرفشویی بوش خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.

ریست کردن با استفاده از دکمه ی RESET

اگر بر روی ماشین ظرفشویی بوش شما دکمه ی ریست وجود داشت، کار بسیار راحت است، زیرا با فشار دادن دکمه ی ریست به راحتی می توانید دستگاه را ریست کنید. شما باید چند ثانیه دکمه ی ریست را فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه ریست شود. سپس دستگاه تخلیه می شود و در این مدت تا چند دقیقه نباید هیچ دکمه ی دیگری را فشار دهید. بعد از این که دستگاه تخلیه شد، دستگاه را روشن کنید و برنامه ی مورد نظر خود را اجرا کنید.

ریست کردن با استفاده از کشیدن دستگاه از برق

همچنین اگر بر روی دستگاه شما دکمه ی ریست وجود ندارد، شما باید دکمه ی پاور یا استارت دستگاه را حدودا 30 ثانیه فشار دهید تا دستگاه خاموش شود و سپس باید دستگاه را از برق بکشید و چند دقیقه صبر کنید. سپس دستگاه را به برق وصل کنید. در این صورت دستگاه ریست خواهد شد.

ریست کردن با استفاده از یک سری دکمه

همچنین برای ریست کردن ماشین ظرفشویی های قدیمی که دکمه ی ریست ندارند، می توانید دکمه ی پاور( POWER ) و استارت ( START ) را به صورت همزمان با هم فشار دهید و به مدت 3 ثانیه نگه دارید، اگر این کار جواب نداد، یکی از دکمه های استارت ( START )، پاور ( POWER )، تخلیه ( DRAIN ) یا کنسل ( CANCEL ) را به صورت جداگانه فشار دهید و 3 ثانیه نگه دارید. برای این که بفهمید دقیقا دکمه ی ریست کدام است، باید به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید، اگرنه باید به صورت آزمون و خطا هر یک از دکمه هایی که گفته شد را فشار دهید تا ببینید که کدام یک جواب می دهند.

نکته :

به روش هایی که تا اینجای کار گفته شد، ریست کردن ماشین ظرفشویی به صورت دستی گفته می شود. با انجام این کار دستگاه ریست می شود و مشکل جژئی پیش آمده در دستگاه یا ارور نمایش داده شده پاک می شود، اگر دستگاه با این روش ها ریست نشد، احتمالا پنل کنترلی خراب است و باید با استفاده از کنترل پنل دستگاه را ریست کنید. به این کار ریست فنی( HARD RESET ) نیز گفته می شود. این کار باید حتما توسط تکنسین متخصص انجام شود، در غیر این صورت ممکن است که خسارت جدی به دستگاه شما وارد شود.

ریست کردن پنل کنترلی یا ریست فنی

ریست کردن پنل کنترلی یا ریست فنی

ریست کردن پنل کنترلی، برای زمانیست که برد پنل کنترلی خراب است و هیچ یک از مراحل ریست کردن قبلی جوابگو نیستند. باز هم تاکید می کنیم که روش ریست فنی، باید حتما توسط افراد متخصص انجام شود. اما به طور کلی مراحل به این صورت می باشد. ابتدا باید دستگاه از برق جدا شود. سپس باید پنل کنترلی باز شود و در این مرحله حتما باید از اتصالات سیم های پنل عکس گرفته شود که هنگام نصب مجدد با مشکل مواجه نشوید. سپس باید سیم های متصل به برد جدا شوند و سپس باید پاینه سیم های بین پاور و برد با استفاده از پیچ گوشتی به یکدیگر اتصال کوتاه شوند. سپس باید مجدد سیم ها و اتصالات را وصل کنید.

جمع بندی بحث و نکات تکمیلی

ما در این مقاله به بررسی روش های مختلف ریست کردن ماشین ظرفشویی بوش پرداختیم. اما توجه داشته باشید که اگر با انجام ریست، ارور رفع نشد و یا مشکل پابرجا بود، یعنی ریست کردن جوابگو نیست و باید مفهوم ارور بررسی شود و دستگاه به صورت تخصصی بررسی و تعمیر گردد. برای این منظور بهتر است که از مراکز تعمیرات لوازم خانگی بوش مانند مرکز تعمیر لوازم خانگی بوش آرینا سرویس کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش